Świdnicki Imprezownik

  0

  Dzięki Bogu już piątek! Nie wiem, czy wam również, ale mi tydzień zleciał jak w oka mgnieniu. Ba! W zasadzie każdy tydzień leci jak z bicza trzasł, jeden za drugim, jak szalony. Szalony również zapowiada się zbliżający weekend. Nie da się ukryć, że głównym i przez wielu długo wyczekiwanym wydarzeniem roku jest Rajd Krause. Notabene już 40. Będzie szybko, głośno, efektownie, emocjonująco, no i przede wszystkim – widowiskowo. Początkowo rajd organizowany był pod szyldem nieistniejącej już firmy Elmot, wówczas to przeprowadzono aż 38 edycji, obecnie głównym organizatorem jest firma Krause. Wyobrażacie sobie, jak mocne historycznie korzenie mają Świdnickie Rajdy? Niejednego temat zapewne nie interesuje, a szkoda. Nie mniej jednak polecam zagłębić się w temat, chociażby dla poznania korzeni. Ja tu znowu moralizatorsko i patetycznie, ale zawracam i kieruję się na główny tor, którym standardowo są imprezy. O rajdzie jeszcze troszkę będzie, bo nie wyobrażam sobie jako fanka motoryzacji, nie poruszyć sprawy nieco mocniej, ale będzie też „jak zwykle”. Zobaczmy…

  ***

  Nazwa: 40 Rajd Krause | wydarzenie motoryzacyjne

  Miejsce: Świdnica i okolice

  Data i godzina: start – 20.04.2012; godz. 19:00 (oficjalny start), 22.04.2012; godz. 16:35 (rozdanie nagród)

  Wstęp wolny

  Nie pozostaje mi nic więcej, jak z całego serca zaprosić do uczestnictwa. Co do reszty? Wszelkie odpowiedzi znajdziecie w oficjalnym serwisie rajdowym poniżej.

  http://rajdkrause.pl/2012/index.php

  ***

  Nazwa: Sonny Blues Band | Świdnickie Noce Jazzowe

  Miejsce: Świdnica, pl. Grunwaldzki 11, Klub Bolko

  Data i godzina: 20.04.2012, godz. 20:00

  Wstęp wolny

  No i doczekaliście się! Sądząc po komentarzach, uwielbiacie Sonny Blues Band, zatem wasze modły zostały wysłuchane. Tylko dzisiaj unikalna i niesamowita okazja usłyszenia ich na żywo i totalnie darmowo w Klubie Bolko. Jeśli wolicie Jazz niż furkot rury wydechowej, idźcie! Zagrają specjalnie w ramach Świdnickich Nocy Jazzowych. Zachęcam.

  ***

  Nazwa: Polski Plakat Filmowy | wystawa

  Miejsce: Świdnica, Rynek, Cafe Czekoladka

  Data i Godzina: 17.04 – 18.05.2012

  Wstęp wolny

  Od 17 kwietnia możemy podziwiać w Cafe Czekoladka, znajdującej się na świdnickim Rynku wystawę Polskiego Plakatu Filmowego. Dzięki uprzejmości rodziny państwa Scheerów – od kilkudziesięciu lat opiekujących się kinem Gdynia, klienci kawiarni przeniosą się w klimaty starego kina. Przy akompaniamencie muzyki z kultowych filmów przez dokładnie jeden miesiąc będzie można oglądać afisze filmowe z przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Wystawa pokazuje, że polski afisz stanowił nie tylko artystyczny gatunek grafiki użytkowej. Plakat bardzo dużo mówił o samych filmach, jak i o sytuacji w kraju. Każdy z tych plakatów to niepowtarzalne, autorskie dzieło sztuki. Wystawę będzie można oglądać w Świdnicy do 18 maja, następnie planujemy pokazać ja w innych miastach w Polsce: Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Bydgoszczy. Jej elementy w postaci mniejszych ekspozycji zostaną zaprezentowane równolegle w innych miastach Dolnego Śląska: Żarowie, Lądku Zdroju, Zgorzelcu i Legnicy.
  we wrześniu plakaty wrócą do Świdnicy, a całe przedsięwzięcie zakończy sie aukcją internetową. Organizatorzy Cafe Czekoladka oaz Stowarzyszenie Spring 04, planują dochód z aukcji przeznaczyć na warsztaty artystyczne dla uzdolnionej młodzieży. Wśród prezentowanych twórców znajdują sie takie nazwiska jak Andrzej Pągowski, Jan Młodożeniec, Lech Majewski, Jakub Erol, Mieczysław Wasilewski, Wiesław Wałkuski czy Waldemar Świerzy. Część spośród tych autorów to reprezentanci znanej na całym świecie polskiej szkoły plakatu. Wystawa może się odbyć dzięki Sebastianowi Scheerowi który podarował nam plakaty kolekcjonowane przez swojego tatę,  Andzeja Scheera.  Dodatkową atrakcją będą eksponaty wypożyczone z kina.

  ***

  Nazwa: Rozdźwięki – Koncert Konkursowy

  Miejsce: Świdnica, Rynek 43, sala teatralna ŚOK

  Data i godzina: 21.04.2012; godz. 10:00

  Wstęp bezpłatny

  HARMONOGRAM WARSZTATÓW I PRÓB Z ORKIESTRĄ

  21 KWIETNIA 2012 r. SOBOTA
  godz.10.00-14.00 – GRUPA PIERWSZA

  grupowe rozśpiewanie
  warsztaty emisji głosu
  próby indywidualne z orkiestrą festiwalową i omówienie poszczególnych wykonań
  godz.15.00-16.00 – PRZERWA OBIADOWA
  godz.15.00-19.00 -GRUPA DRUGA
  grupowe rozśpiewanie
  warsztaty emisji głosu
  próby indywidualne z orkiestrą festiwalową i omówienie poszczególnych wykonań

   22 KWIETNIA 2012 r. NIEDZIELA
  godz.11.00-15.00

  grupowe warsztaty emisji głosu
  próby indywidualne z orkiestrą festiwalową (na scenie, według kolejności koncertowej),
  godz.15.00-17.30 – PRZERWA OBIADOWA

  17.30 – ZBIÓRKA WOKALISTÓW – KONCERT GŁÓWNY

  ***

   Ponad to oczywiście odsyłam wszystkich do kina. Repertuar jak zwykle na przysłowiową „piątkę”, więc jestem pewna że dla każdego coś dobrego się znajdzie. Jeśli macie problem z ogarnięciem repertuaru odsyłam do najwspanialszego portalu w mieście – Swidnica24.pl.

  http://swidnica24.pl/wydarzenia/swidnica/cinema-3d-bitwa-o-ziemie-i-inne-nowosci-repertuar/

   Bawcie się dobrze, byle nie za dobrze (żart) i przede wszystkim uważajcie na siebie podczas odcinków specjalnych na rajdzie! Pamiętajcie, że zaufanie na drodze zawsze jest nieco ograniczone, miejcie to na uwadze koczując na odcinkach.

   Furkocząco Maja Jasnos

   

   

   

   

  Poprzedni artykułMają sposób na przemoc?
  Następny artykułWojciech Murdzek pilotem samochodu rajdowego [FOTO]