Świdnicki Imprezownik

  0

  Po zeszłotygodniowej nieobecności wracam na „front”. Ciekawi mnie, czy wobec tak patetycznej, świątecznej atmosfery NIE imprezowaliście? Założę się, że większość poddała się dłuższemu weekendowi i nie jedną/ ego z Was poniósł tak zwany melanż. Tak czy inaczej, już dawno po świętach, a kolejne wolne już całkiem niebawem, więc nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w dobry humor i spokojnie doczekać weekendu majowego. Póki co cieszmy się tym, co Świdnica ma do zaoferowania i (jak co tydzień) przyjrzyjmy się weekendowej ofercie rozrywkowej. Do dzieła!

  ***

  Nazwa: Jazz dla Mas | koncert

  Miejsce: Świdnica, ul. Westerplatte, Galeria Świdnicka

  Data i godzina: 13-14.04.2012; godz. 18:00

  Wstęp wolny

  W ramach 19. Międzynarodowych Nocy Jazzowych zaplanowano dwa koncerty. Na Jazz dla Mas zaprosiła i udostępniła miejsce Galeria Świdnicka. Klienci Galerii Świdnickiej, w przerwie między zakupami, będą mieli okazję posłuchać jazzu na żywo. Jazz dla mas” rozpocznie się w najbliższy piątek, 13 kwietnia 2012 r., występem Dziubek Band o godzinie 18:00. – Ten profesjonalny big-band ma w swoim składzie 18 wybitnych muzyków. Podczas koncertu będzie można usłyszeć największe przeboje lat 60., 70. i 80., przygotowane w nietypowych aranżacjach. Dzień później, 14 kwietnia 2012 r., w Galerii Świdnickiej zabrzmią standardy jazzowe i przeboje muzyki rozrywkowej  Duo Gitarinet, w gitarowym brzmieniu. Zespół składa się z dwóch muzyków, wirtuozów gitary klasycznej i elektrycznej – Mateusza Puławskiego i Łukasza Kokoszko. Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00. Zarówno na piątkowy, jak i sobotni koncert wstęp jest wolny.

  ***

  Nazwa: Fashion Photography – Wystawa zdjęć Jacka Rękasa

  Miejsce: Świdnica, Rynek 44, Galeria44

  Data i godzina: 13.04.2012; godz. 18:00

  Wstęp wolny

  Nareszcie! Moja ukochana tematyka pokazana na fotografiach. Moda, moda i jeszcze raz moda. Bardzo gorąco zapraszam na wystawę fotografii poświęconych stricte tematyce modowej. Będą to najlepsze prace Jacka Rękasa z kilkunastu sesji zdjęciowych w klimacie fashion. Zdjęcia są efektem ponad rocznej pracy w plenerach i studiu. Fotografia mody to bajkowy świat, którego fotograf jest reżyserem i twórcą. Na zdjęciach widz ma szansę zobaczyć obrazy i sytuacje, których nie ujrzy w codziennym życiu. Znakiem charakterystycznym prezentowanej serii są mocne, intensywne kolory, które nie pozostawią widza obojętnym. Inspirowane są ikonami światowego przemysłu modowego, takimi jak Tim Walker, Mert i Marcus, Steven Meisel, Steven Klein czy Marcin Tyszka. Wystawa autorstwa Jacka Rękasa jest kierowana do wszystkich ludzi, ceniących piękno, sztukę oraz zainteresowanych modą i najnowszymi trendami.

  Źródło: cokiedy.pl

  ***

  Nazwa: Maraton Grozy | seans filmowy

  Miejsce: Świdnica, Cinema 3D, Galeria Świdnicka

  Data i godzina: 13.04.2012; godz. 22:00

  Cena: 30 zł

  Kino Cinema 3D zaprasza na nocny maraton grozy. Projekcję zaplanowano w piątek, 13-tego. Czyż nie idealna data?.  Miłośnicy horrorów zobaczą trzy części kultowego filmu REC. Kolejny po „Labiryncie fauna” i „Sierocińcu” fenomen hiszpańskiego kina grozy. Uznany za najbardziej nowatorski horror tej dekady i absolutny przełom w historii gatunku. Ekipa lokalnej telewizji towarzyszy brygadzie strażaków w ich nocnym dyżurze. Reportaż ma przybliżyć widzom pracę zawodowców – od zwykłych zadań, aż po chwile ekstremalnego ryzyka. Jednakże już przy pierwszej interwencji sytuacja wymyka się spod kontroli, a to co miało być rutynową procedurą, zmienia się w piekło. Ekipa telewizyjna wraz z kilkoma strażakami zostaje uwięziona w budynku, w którym dzieją się niewyjaśnione rzeczy. Bohaterowie muszą stawić czoła czemuś przerażającemu i bezwzględnemu, czego nie potrafią nawet nazwać. Rozpoczyna się, cały czas rejestrowana kamerą, walka o przetrwanie. Fanką horrorów nigdy nie byłam i raczej nigdy nie zostanę. Z moją fantazją po zgaszeniu światła w pokoju potrafię dostrzec potwory…. Nie mniej jednak wszystkich miłośników dreszczy na plecach mocno zachęcam. W końcu to piątek trzynastego!

  ***

  Nazwa: „Odkryj Świdnicę” – Katedra | event miejski

  Miejsce: Świdnica, Katedra

  Data i godzina: 14.04.2012; godz. 11:00

  Wstęp wolny

  Po „odkryciu” Kościoła Pokoju przyszedł czas na świdnicką katedrę. Naszym przewodnikiem będzie ks. Jan Bagiński, kto jak nie on zna lepiej to miejsce. Wytrwali odkrywcy będą mogli wejść na wieżę katedry i zobaczyć piękną panoramę miasta. Prosimy zabrać ze sobą wygodne obuwie i ciepłe ubranie. Spotykamy się 14 kwietnia o godzinie 11:00 przed katedrą. Pamiętajcie o „Paszportach Odkrywcy„. Do zobaczenia!

  ***

  Nazwa: Oficjalne rozpoczęcie sezonu MOTOSWIDNICA

  Miejsce: Słotwina, Centrum Motocyklowe

  Data i godzina: 14.04.2012; godz. 12:00

  Wstęp wolny

  Świdnickie rozpoczęcie sezonu motocyklowego organizowane przez Centrum Motocyklowe w Słotwinie. Plan imprezy:
  Przejazd do Nowego Miasta w Czechach, tam obiad (we własnym zakresie), powrót ok. 17.00. O 18.00  w klubie Izi Rajder Grill, potem koncert zespołu Error i piwo.

  ***

  Dodatkowo chciałabym zwrócić waszą uwagę na repertuar kina Cinema 3D. W ten weekend zapowiada się całkiem nieźle, będzie romantycznie, dramatycznie, katastroficznie i komicznie. Więcej szczegółów, trailery filmów oraz dokładny cennik znajdziecie

  http://swidnica24.pl/rozrywka/cinema-3d-tylko-premiery-repertuar/

  Let’s Get this party started!!

  Udanego i ciepłego weekendu moi drodzy!

  Pozdrawiam

  Maja Jasnos

  Poprzedni artykułPorażka oznaczać będzie spadek do III ligi
  Następny artykułNa ważny temat: Ulica Sikorskiego do remontu [WIDEO]