Przyjechali do Świdnicy, by wygrać [FOTO]

  7

  Za nami spotkanie z dwukrotnymi mistrzami Polski w rajdach samochodowych Kajetanem Kajetanowiczem i Jarosławem Baranem. Aktualni liderzy klasyfikacji generalnej RSMP są głównymi kandydatami do zwycięstwa w 40. Rajdzie Świdnickim Krause.

  W Galerii Świdnickiej pojawiła się spora grupa kibiców chcąca poznać plany najlepszej załogi rajdowej.

  – Czy podoba Wam się odcinek w Świdnicy?

  Kajetan Kajetanowicz: Podoba nam się bo jest w centrum miasta i jest bardzo medialny. Jest dla kibiców, którzy nie będą mogli udać się na odcinki w teren.

  Zdjęcia Łukasz Kufner

  – Po raz pierwszy wygrałeś właśnie w Świdnicy…

  Kajetan Kajetanowicz: Tak. Nie spodziewałem się, że wygramy Rajd Elmot – tak wtedy jeszcze się nazywał. Startowaliśmy z dość dalekim numerem startowym samochodem Mitsubishi. Teraz też przyjechaliśmy, żeby zwyciężyć.

  – Jakimi kierowcami jesteście na co dzień?

  Kajetan Kajetanowicz: Na co dzień jeżdżę dość spokojnie, przynajmniej się staram, chociaż muszę się przyznać, że ostatnio dostałem mandat. Jednak zawsze staram się myśleć, że nie jestem na drodze sam.

  Jarosław Baran: Staram się jeździć przepisowo, a w ruchu drogowym mam dwie święte zasady: nie wyprzedzam na podwójnej ciągłej i nigdy nie jeżdżę po alkoholu.

  – Jak przygotowujesz się do startu w rajdach?

  Kajetan Kajetanowicz: To sport, który wymaga bardzo dobrej kondycji fizycznej, jest bardzo trudny. Jeśli przed rajdem nie pobiegam, albo nie posiedzę w saunie, podczas samego rajdu czuję się źle. Do tego staram się dbać o odpowiednie odżywianie, nie jem na przykład mięsa po 20.00, bo jest ciężkostrawne. Na każdym rajdzie musimy ciężko pracować , a temperatury wewnątrz samochodu dochodzą do 70 stopni.

  – Wolisz rajdy szutrowe czy asfaltowe?

  Jarosław Baran: Rajdy asfaltowe są bardzo twarde i z reguły trudniejsze. Bardziej męczą fizycznie, dlatego wolę osobiście szutry.

  – Jakie macie plany związane z tym sezonem i naszym rajdem?

  Kajetan Kajetanowicz: Chcielibyśmy powtórzyć tytuł mistrzów Polski. To byłoby coś wspaniałego. Chcemy wygrać jak najwięcej rajdów, najlepiej wszystkie, chociaż zdajemy sobie sprawę, że to będzie bardzo trudne zadanie, gdyż rywale są groźni. Samochód jest dobrze przygotowany, my też jesteśmy w dobrej formie, więc powinno być dobrze. Jesteśmy gotowi na każdą nawierzchnię.

  Poprzedni artykułNiczyja dziura na 7 metrów
  Następny artykułDrzwi otwarte w Studium Grafiki Reklamowej