Półfinał Mistrzostw Polski nie dla kadetek MKS-u

  0

  Wbrew oczekiwaniom nie udało się kadetkom MKS-u Świdnica awansować do półfinału Mistrzostw Polski. W decydującym meczu nasze siatkarki uległy Sandecji Nowy Sącz 0:3 i w całym turnieju zajęły trzecią lokatę.

  Podopieczne Wojciecha Ząbka niezbyt dobrze zaczęły zmagania przegrywając po walce z AZS-em UMCS-em Lublin 2:3. W drugiej potyczce zaprezentowały się bardzo dobrze pewnie wygrywając z BAS-em Białystok 3:0. O awansie miał zdecydować trzeci mecz. Obie drużyny przystąpiły do niego z takim samym bilansem jednego zwycięstwa i porażki. Niestety świdniczanki przegrały gładko 0:3 i to rywalki z Małopolski mogą  cieszyć się z awansu do kolejnej fazy turnieju. W półfinale zagra też AZS UMCS Lublin.

  Nasz pierwszy mecz był najlepszy w całym turnieju. Dobrze funkcjonował każdy element gry. Niestety przegraliśmy 2:3. W drugim spotkaniu nasza przewaga była bardzo widoczna. Zwyciężyliśmy pewnie 3:0. Trzeci, najważniejszy pojedynek był niestety najsłabszy. Mieliśmy słabe przyjęcie, nie było ataku, popełnialiśmy sporo błędów i dawaliśmy się kontrować. Mimo, że byliśmy faworytami, to rywalki wygrały zasłużenie – podsumował Wojciech Ząbek.

   

  MKS: N. Gezella, M. Gezella, Bernaciak, Woźniak, Krusiewicz, Golec, Woszczyńska, Kądziołka, Dolecka, Regnowska

   

  /M.Rodziewicz/

  Poprzedni artykułKajetan Kajetanowicz zwycięzcą 40. Rajdu Świdnickiego Krause!
  Następny artykułŚwiąteczny maj – kalendarium