Odnawiają pasy

  4

  Niedawno się rozpoczęła i potrwa do końca maja. Mowa o akcji malowania pasów na drogach. Odnawianie tzw. znaków poziomych na ulicach rokrocznie rozpoczyna się wczesną wiosną. Prace prowadzone są zazwyczaj nocą lub poza godzinami szczytu komunikacyjnego – informuje Stefan Augustyn, rzecznik UM w Świdnicy.

  Chłód w nocy i opady deszczu utrudniają wykonywanie prac, dlatego cześć robót musimy przeprowadzić w ciągu dnia. Staramy się, by działo się tak wyłącznie w miejscach, gdzie nie ma dużego ruchu oraz na parkingach. Przy tej okazji prosimy kierowców o wyrozumiałość i apelujemy o dostosowanie się do informacji, które będą zamieszczane na parkingach, by we wskazanym terminie zwolnili miejsca postoju. Tylko w ten sposób możliwe jest malowanie linii segregacyjnych i kopert na parkingach – mówi Waldemar Wall z Referatu Dróg Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

  Odnowa znaków będzie wykonana na wszystkich drogach, zarządzanych przez miasto, na których oznakowanie jest stosowane i obejmie 112 ulic. Na pozostałych ulicach o pracach decydują ich zarządcy.

   Przypominamy, że ulicami: Zamenhofa, Esperantystów i Szarych Szeregów zarządza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Ulice: Westerplatte, Wrocławska, Łączna, Sikorskiego (do Strzegomia), Niepodległości, Wałbrzyska i  pl. Wolności, są zarządzane przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei. Natomiast ulice: Bystrzycka, Wodna i Kopernika są zarządzane przez Służbę Drogową Powiatu Świdnickiego.

   Akcja malowania pasów na miejskich ulicach kosztuje rocznie ok. 140 tys. zł.

   

  Poprzedni artykułZgarnęli nagrody w trzech konkursach
  Następny artykułDawał 200 złotych za wolność