Odkryj Świdnicę: Znamy datę kolejnej wycieczki!

  1

  O Kościele Pokoju można opowiadać w nieskończoność. Jego historia jest tak bogata, że każda z serii wycieczek mogłaby być poświęcona odrębnemu wydarzeniu związanemu z tym miejscem. Pastor Waldemar Pytel, proboszcz Parafii Ewangelicko – Augsburskiej podczas pierwszej wycieczki „Odkryj Świdnicę” mówił o najważniejszych faktach. A na koniec przygotował prawdziwą bombę historyczną.

   

  Ponad sto dwadzieścia osób przyciągnęła pierwsza z serii wycieczek „Odkryj Świdnicę”, której organizatorami są portale Swidnica24.pl i Znanenieznane.pl. Kilkadziesiąt osób przybyło do świątyni po raz pierwszy. – Jestem pod ogromnym wrażeniem tego miejsca. Kilkakrotnie gościłem już w Kościele Pokoju, ale nigdy nie widziałem go z empor. Widok zapiera dech w piersiach – mówił Marcin, miłośnik historii. Atrakcją tego dnia była możliwość wejścia tam, gdzie zwykły śmiertelnik nie powinien się pojawić. Odkrywcy mogli z bliska przyjrzeć się dużym i małym organom. Zobaczyć, jak wnętrze Kościoła Pokoju wygląda z najwyższej kondygnacji. Na koniec pastor Pytel przygotował dla wszystkich prawdziwą historyczną bombę. Po raz pierwszy na widok publiczny zostało wystawione zaświadczenie donacyjne Samuela i Marii Elizabeth Mittmannów na rzecz świdnickiej parafii. – Dwa miesiące temu, na fejsbukowym profilu Kościoła Pokoju pojawił się wpis informujący o internetowej aukcji dokumentu, który przypuszczalnie pochodzi z przykościelnej biblioteki. Dokument powstał 24 maja 1758 roku w kancelarii Kościoła Pokoju, informuje o darowiźnie w wysokości 500 fl. (guldenów) z przeznaczeniem na środowe nabożeństwo przed Świętem Wniebowstąpienia Pańskiego – wyjaśniał Waldemar Pytel.

  Odkryj Świdnicę to także zabawa. Po zwiedzaniu Kościoła Pokoju odkrywcy sprawdzili swoją wiedzę. Najlepszym okazał się Marian Twardowski, który zdobył maksymalną liczbę punktów. Oprócz nagród rzeczowych pan Marian w dniu otwarcia wieży ratuszowej wejdzie na nią jako jeden z pierwszych. Dodatkowo każdy z uczestników wycieczki otrzymał Paszport Odkrywcy. Wystarczy, że zbierze się cztery pieczęcie, a będzie można otrzymać cenne nagrody. Przed nami jeszcze cztery wycieczki, więc szansa na wygraną jest spora. Główną nagrodą jest jednodniowy pobyt w Górach Sowich. Czteroosobowa rodzina z profesjonalnym przewodnikiem odkryje tajemnice tych pięknych gór. Fundatorem nagrody jest Pałac Jedlinka w Jedlinie Zdrój. 

  Uwaga, znamy już datę i godzinę kolejnej wycieczki! 14 kwietnia o godzinie 11:00 spotykamy się przed katedrą. Naszym przewodnikiem będzie ksiądz proboszcz Jan Bagiński. Atrakcją tego dnia, oprócz samego zwiedzania katedry, będzie wejście na wieżę. Prosimy o zabranie ze sobą ciepłych rzeczy i wygodnego obuwia.

  tepe

  Poprzedni artykułŚKPR czeka walka w barażach
  Następny artykułTłumy przy wielkanocnych stołach [FOTO]