Koleją do Wrocławia przez Jaworzynę

  31

  Do Wrocławia pociągi osobowe ze Świdnicy będą jeździły przez Jaworzynę Śląską. – Z budżetu województwa wyasygnujemy środki na konieczną modernizację przejazdu w Jaworzynie Śląskiej – poinformował Jerzy Tutaj podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Świdnicy. Członek zarządu województwa w rozmowie ze Swidnica24.pl dodał, że formalnych umów jeszcze nie ma. Na 24 kwietnia zaplanowano rozmowy z PLK, które są właścicielem torów.

  Jerzy Tutaj przekazał Radzie Miejskiej uchwałę sejmiku Dolnego Śląska o przyznaniu dotacji w wysokości 16 milionów złotych na budowę Centrum Przesiadkowego. – Nie wyobrażam sobie, żeby inwestować w tak poważna budowę bez zapewnienia Świdnicy kolejowego połączenia z Wrocławiem, stąd decyzja o modernizacji w Jaworzynie Śląskiej, która pozwoli na stworzenie przejazdu pociągów wprost ze Świdnicy – informował radnych. – Żadnych dat nie podam, bo byłaby to duża nieodpowiedzialność – mówił w rozmowie ze Swidnica24.pl. – Wszystko zależy od porozumienia z PLK, podjęcia uchwał przez zarząd i sejmik, do tego dochodzi cała procedura przetargowa.  Samorząd województwa planuje przeznaczyć na konieczną modernizację 1,5 mln złotych. Nie wiadomo jeszcze, ile wyłożą PLK.

  Jerzy Tutaj potwierdził, podawane przez Swidnica24.pl informacje, że nie będzie rewitalizacji linii Świdnica-Sobótka-Wrocław. – Potrzeba na to minimum 240 mln złotych. Takich środków na ten cel w budżecie nie ma – dodał Tutaj.

  asz

  Poprzedni artykułHURT zagra w areszcie
  Następny artykułCinema 3D: Tylko premiery [REPERTUAR]