Euro 2012 w Krzyżowej

  0

  EURO 2012 tuż tuż, a wraz z nim ostatni etap przygotowań, widocznych szczególnie w miastach, będących gospodarzami piłkarskich mistrzostw. Krzyżowa odliczanie do EURO 2012 rozpoczęła już latem ubiegłego roku projektem „Europa – pierwszy gwizdek. Piłka nożna & muzyka”. Na drugą edycję projektu, który odbędzie się w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w czasie Mistrzostw Europy Piłki Nożnej przyjadą do Krzyżowej dzieci i młodzież w wieku 10 -17 lat z Polski, Niemiec i Ukrainy. Jednym z punktów programu będzie m. in. koncert uczestników, zagrany w sali teatralnej w Świdnicy 8 czerwca o godz 15:30, w związku z inauguracją Mistrzostw Europy EURO 2012.

  W kwietniu 2011 roku, projekt „Europa – pierwszy gwizdek. Piłka nożna & muzyka” został wyróżniony przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej w ramach kampanii „Kindertraume 2011”.

   Ubiegłoroczne, wspólne warsztaty dla dzieci i młodzieży z Polski i z Niemiec, oparte na sporcie i muzyce, pozwoliły uczestnikom brać aktywny udział w przygotowaniach do tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Dały im również szansę doświadczyć, jak ważne jest wzajemne uznanie, tolerancja i szacunek do różnych kultur. Projekt cieszył się ogromnym powodzeniem. Młodzież była pod wrażeniem sportowo-muzycznego mixu, motywując tym samym organizatorów do wzbogacenia swoich działań podczas tegorocznej edycji.
  – W tym roku w projekcie „Europa-pierwszy gwizdek. Piłka nożna & muzyka”  wezmą udział dzieci i młodzież aż z trzech państw. Zapraszając do współpracy również młodzież z Ukrainy chcemy stworzyć polsko-niemiecko-ukraińską orkiestrę dętą, składającą się z 80 osób, która w związku z inauguracją Mistrzostw Europy EURO 2012 zagra specjalny koncert dla mieszkańców Świdnicy i zaproszonych gości specjalnych – mówi Adelajda Lebioda, koordynatorka projektu z ramienia Fundacji „Krzyżowa”. – W programie tygodniowego pobytu w Krzyżowej będzie dużo piłki nożnej, dużo muzyki i jeszcze więcej dobrej zabawy.

  Zwieńczeniem projektu „Europa-pierwszy gwizdek. Piłka nożna & muzyka” będzie 9 czerwca symboliczne zasadzenie drzewa w Alei Czereśniowej w Krzyżowej, koncert orkiestry dętej oraz turniej piłki nożnej podczas rodzinnego pikniku w kompleksie pałacowym Fundacji „Krzyżowa”. Organizatorzy projektu zaprosili do gościnnego występu w finałowym koncercie dzieci z przedszkola   „Bajkowa Dolinka” z Pszenna, grupę taneczną ze świdnickiego studia artystycznego „Katharsis” oraz drużynę cheeleaderek z Gimnazjum nr 4 w Świdnicy.

   Na wszystkie imprezy, organizowane w dniu 8 i 9 czerwca wstęp jest wolny!
  Poprzedni artykułNa podwójnym gazie
  Następny artykułNastolatka odnaleziona