Cały dobytek strawił ogień [FOTO/WIDEO]

  28

  Straty są ogromne. Spłonął cały sprzęt sportowy i wszystkie dokumenty klubu MKS Karolina. Wczoraj w nocy ogień doszczętnie strawił budynek na stadionie miejskim w Jaworzynie Śląskiej.

   

  Ogień w budynku pojawił się około godziny 17:00, wtedy też na miejsce została wezwana straż pożarna. Jako pierwsi pojawili się ochotnicy. Akcja trwała do godziny 20:00. Cztery godziny później strażacy w tym samym miejscu musieli pojawić się jeszcze raz.  – Pomimo akcji ratowniczej prowadzonej przez kilka jednostek straży pożarnej nie udało się uratować praktycznie nic. W budynku znajdował się sprzęt sportowy wszystkich drużyn MKS Karolina, którego wartość szacowana była na około 100 tysięcy złotych oraz dokumenty klubu – informuje Sylwester Bartczak z Jaworzyny Śląskiej.

  Miejski Klub Sportowy stracił cały swój dobytek. W ciągu minionych kilku lat zarówno w części klubowej, jak i przyległej kawiarni wykonano szereg prac remontowych, których łączna wartość przekroczyła 400 tys. zł. Zostały tylko zgliszcza i kilka piłek.

  tepe

  Zdjęcia Sylwester Bartczak/jaworzynka.info

   

   

  Poprzedni artykułPechowa trzynastka
  Następny artykułSpacery z audioprzewodnikiem