Zdolna gimnazjalistka

  7

  Jest dopiero w I klasie gimnazjum, a już nie musi martwić się o końcowy egzamin gimnazjalny z języka angielskiego. Tytuł „zDolny Ślązak Gimnazjalista” otwiera Małgorzacie Lasce, uczennicy Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie, drzwi do dowolnej szkoły ponadgimnazjalnej.

  Małgorzata Laska

  W grudniu 2011 r. awansowała do wojewódzkiego etapu konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista” jako jedna z dwóch osób powiatu świdnickiego i jedyna uczennica gminnych gimnazjów w woj. dolnośląskim. W marcu wywalczyła tytuł  „zDolny Ślązak Gimnazjalista” w wojewódzkim konkursie języka angielskiego.

  22 lutego 2012 r. w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu przeprowadzono etap pisemny finału wojewódzkiego konkursu języka angielskiego. Już wtedy bardzo dobrze zaprezentowała się Małgosia Laska uczennica klasy pierwszej Gimnazjum w Pszennie. W części pisemnej udział wzięło 48 uczniów (z 49 uprawnionych). II etapem była część ustna, która odbyła się 2 marca br. Do drugiego etapu awansowało 27 uczniów, którzy uzyskali co najmniej 35 z 50 punktów z części pierwszej. Wśród nich znalazła się właśnie Małgosia Laska, która ostatecznie sięgnęła po najwyższe wyróżnienie – tytuł „zDolny Ślązak Gimnazjalista”

  Sukcesy Małgosi nie są zaskoczeniem dla nauczycieli. Będąc jeszcze uczennicą szkoły podstawowej realizowała indywidualny tok nauczania języka angielskiego. Ostatnie dwa lata uczyła się w oparciu o program nauczania realizowany w gimnazjum w Pszennie.

  Małgosia zaliczyła język angielski na poziomie gimnazjum na ocenę: celujący. Aktualnie dla laureatki konkursu planujemy  indywidualny tok nauki języka angielskiego na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej, prawdopodobnie w oparciu o współpracę z I LO w Świdnicy – mówi dyrektor gimnazjum Zbigniew Janus.

  Janusz Waligóra

  rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica

  Poprzedni artykułPowalczą o medale Mistrzostw Polski
  Następny artykułUlgi dla pań