Wielkie otwarcie rozpoczęte [NOWE VIDEO]

  125

  – To wyjątkowe, najhuczniejsze otwarcie w naszej dotychczasowej historii – podkreślali zgodnie Jan Mroczka i Andrzej Bartnicki, twórcy firmy Rank Progress. W czwartkowy wieczór przy pokazach laserowych i fajerwerkach przecięli wraz z prezydentem Świdnicy i biskupem świdnickim wstęgę Galerii Świdnickiej. Tak zaczął się kilkudniowy maraton. Dzisiaj, 9 marca do wnętrza nowego obiektu przy ulicy Miłego Dnia weszli pierwsi klienci. Przed główną bramą od wczesnych godzin rannych ustawiała się kolejka. Świdniczanie na otwarciu stawili się tłumnie.Dominowała młodzież.

  Punktualnie o 9:00 dyrektor Galerii Świdnickiej Elżbieta Sobolewska wraz z prezydentem Świdnicy Wojciechem Murdzkiem uroczyście otworzyli Galerię. Tłum ruszył na zakupy.

  W pierwszym otwarciu uczestniczyło kilkuset gości, wśród których byli przedstawiciele banku, kredytującego budowę, wykonawca – firma ERBUD, najemcy, władze miasta, okolicznych gmin i powiatu, radni, przedstawiciele instytucji i lokalnego biznesu. Uroczystość poprowadził Tomasz Kammel, choć pola nie ustępowali mu właściciele Rank Progress. Na widzów czekała niespodzianka – efektowne pokazy laserowe, połączone z pokazem tańca, akrobacji i fajerwerkami. Jan Mroczka podkreślał wyjątkowo dobry klimat, jaki towarzyszył inwestycji. – Szczęśliwy przypadek sprawił, że w czasie zbiegły się dwie ważne dla świdniczan budowy, Galerii Świdnickiej i wieży ratuszowej – mówił prezydent Wojciech Murdzek, wręczając szefom Rank Progress wizerunek miasta na szkle z dwiema wieżami.

  Goście po obejrzeniu dynamicznego spektaklu sprawdzili, jaka jakość oferuje kino Cinema3D i jak smakują potrawy, serwowane w kilku restauracjach i kawiarniach. Dużym zainteresowaniem cieszyło się centrum fitness Condizione, które wczoraj można było tylko pooglądać, a dzisiaj już wypróbować. Uczestnicy otwarcia mieli także możliwość zrobienia zakupów w większości ulokowanych w Galerii sklepów.

  Dzisiaj o 9.00 Galeria Świdnicka otworzyła podwoje dla wszystkich.

  PROGRAM

  Stylowy Piątek czyli metamorfozy i darmowe zakupy.

  Startujemy w piątek 9 marca o godzinie 9.00 od uroczystego przecięcia wstęgi.

  Dla pierwszych stu klientów którzy zrobią zakupy  Galeria przygotowuje atrakcyjne niespodzianki od najemców.

  Tego dnia Galeria zaprosi też na darmowe zakupy ze stylistą Piotrem Sałatą. Wystarczy zrobić zakupy za minimum 50 złotych i odpowiedzieć na kilka pytań. Stylista wybierze 4 osoby, które pod jego okiem przejdą modową metamorfozę, a  za zakupy zapłaci Galeria Świdnicka! Stylowy piątek startuje o 14.00, natomiast wcześniej lokalna scena muzyczna, gry i konkursy dla wszystkich odwiedzających.

  Energetyczna Sobota czyli zabawa trwa

  W sobotę 10 marca zabawę zaczynamy już o 9 – tej. Tego dnia Galeria zaprosi nie tylko na promocyjne zakupy, ale także na wyjątkowe koncerty. Na scenie pojawią się znane i lubiane lokalne  zespoły, ale także gwiazdy programów You Can Dance i Mam Talent, które pokażą niepowtarzalne akrobacje rowerowe i taneczne. Tego dnia będzie można podziwiać gwiazdy Beat Box czyli sztuki rytmicznego tworzenia dźwięków oraz naśladowania różnych głosów i instrumentów.

  Rodzinna Niedziela czyli zostań Wielkim Odkrywcą

  W niedzielę zaczynamy o 10 – tej i zapraszamy do wspólnej gry o rodzinny wyjazd do Disneylandu! Tego dnia będziemy bawić się w … podchody i szukanie skarbów. Na terenie centrum zostanie ukrytych 10 skarbów, których będzie można szukać przez cały dzień. Każdy kto będzie chciał wziąć udział w tej zabawie , okaże na specjalnym stoisku paragon na dokonane zakupy za minimum 50 złotych, odbierze specjalny kupon uprawniający do udziału w grze i będzie mógł się zamienić w Wielkiego Odkrywcę.  10 rodzin, które odnajdą skarby stanie do Wielkiego Finału – najważniejsza będzie współpraca, umiejętności taneczne, sportowe i znajomość nawyków członków rodziny.

  Przed 18 – tą dowiemy się, która rodzina pojedzie na Wielką Zabawę do Disneylandu!

  Poza tym wiele tanecznej energii  z finalistą programu YouCan Dance Rafałem TITO, który spróbuje nauczyć kilku nowoczesnych tanecznych kroków, teatr dla najmłodszych i  pokazy sztuki kuglarskiej.

  Mega koncerty na dachu

  Po raz pierwszy w Świdnicy koncerty na dachu! W sobotę 10 marca o godzinie 19.00 wielki koncert gwiazdy polskiej sceny.  Ewa Farnawystąpi ze specjalnym programem na dachu Galerii Świdnickiej.

  Ewa Farna to młoda, utalentowana  pełna energii wokalistka, która mimo swojego młodego wieku ma na koncie wiele prestiżowych nagród. To propozycja nie tylko dla młodych ponieważ Ewa Farna ma rzesze fanów także wśród starszej publiki.  Wcześniej publiczność rozgrzeje świdnicka grupa Zero Procent.

  W niedzielę 11 marca o 19.30mega koncert zespołu Zakopower. Górale, którzy podbili serca Polaków, a ich utwór „Boso” przez wiele tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu list przebojów mają na swoim koncie nowa płytę i już zapowiadają świetną zabawę na dachu galerii. Przed koncertem zespołu Zakopower zaprezentuje się lokalna grupa  Zakaz Wjazdu.

  Wielkie Otwarcie zakończy się w niedziele wieczorem,  spektakularnym pokazem fajerwerków.

  Poprzedni artykułZnamy zwycięzcę Photo Day
  Następny artykułPolecamy: Filip Springer „Źle urodzone”