Wielkanocnie w Witoszowie, Marcinowicach i Bystrzycy Górnej

  4

  Mazurek czy babka piaskowa? Jajka w majonezie, a może pod pierzynką chrzanową? Baranek czy zajączek? Dylematów może być znacznie więcej po zaplanowanych przez gminy Świdnicę i Marcinowic przedświątecznych prezentacjach. Wielkanocne wariacje na temat świątecznego stołu będzie można podpatrzeć podczas kilku prezentacji.

  Gminny Jarmark Wielkanocny w Witoszowie

  Kiermasz  w świetlicy w Witoszowie Dolnym rozpocznie się 31 marca o godzinie 14.00 i będzie trwał do godziny 17.00. Będzie można na nim zobaczyć, dotknąć oraz kupić dzieła twórców (rękodzieło artystyczne, rzemiosło artystyczne, kulinaria tradycyjne) oraz obejrzeć występ amatorskiego zespołu artystycznego.

  Tradycje stołu wielkanocnego w Marcinowicach

  Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach oraz Urząd Gminy w Marcinowicach i Starostwo Powiatowe w Świdnicy zapraszają wszystkich 1 kwietnia, na godzinę 14.00, do sali gimnastycznej przy zespole szkół w Marcinowicach na prezentacje stołów wielkanocnych. Świąteczne aranżacje przedstawią przedstawiciele gmin powiatu świdnickiego, zaproszone gminy z terenu Dolnego Śląska, uczniowie ze szkół oraz koła gospodyń wiejskich. Ciekawostką będzie prezentacja wielkanocnej tradycji przedstawicieli partnerskich powiatów powiatu świdnickiego. Swoje stoły pokażą górale z Zakopanego, kaszubi z powiatu kartuskiego, goście z Łowicza oraz Czesi z Jicina. Wszyscy chętni będą mogli także spróbować prezentowanych potraw.

  Święto Baby Wielkanocnej

  W sobotę, 31 marca Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy sosny” zaprasza na Święto Baby Wielkanocnej. Od 15.00 w świetlicy wiejskiej rozpocznie się konkurs na najpiękniejsze mazurki i babki wielkanocne. Będzie można także obejrzeć palmy, pisanki i stroiki. Zwiedzający będą mogli kupić prezentowane produkty.

   

  Poprzedni artykułDla kogo 1% podatku? Dzisiaj Martynka Bugaj
  Następny artykułDroga Krzyżowa [ZOBACZ WIDEO]