W gumowcach po laptopa

  4

  Do 8 lat pozbawienia wolności może grozić czterem osobom zatrzymanym przez świebodzickich policjantów za oszustwo przy dokonywaniu zakupów na raty.

  Policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali 4 osoby w wieku od 55 do 17 lat, które na terenie Świebodzic dokonały oszustwa przy zakupie na raty skutera, laptopa i opiekacza – informuje Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy. Troje przedsiębiorczych mieszkańców Strzegomia w wieku 17 – 33 lata, w jednej z miejscowości pod Jelenią Górą, bierze do samochodu przypadkowo napotkanego mężczyznę w gumowcach i ubraniu roboczym. Obiecują mu 100 złotych za pomoc w uzyskaniu kredytu na zakup skutera oraz laptopa i opiekacza. W samochodzie, którym podróżują mają pieczątkę oraz zaświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu. Wystawiają zaświadczenie mężczyźnie i w jednym ze sklepów w Świebodzicach dokonują zakupu na raty skutera wartości 3 tysiące złotych. Po udanych zakupach udają się do innego sklepu, z którego usiłują wyłudzić laptopa i opiekacz wartości 2 800 złotych. W trakcie zakupów zostają zatrzymani przez policjantów.

  Po zatrzymaniu zostali osadzeni w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.  Wszyscy usłyszeli już zarzut oszustwa i zostali doprowadzeni do Prokuratury. Wobec nich zastosowane zostały dozory policyjne.

  Poprzedni artykułPo katastrofie wniosek o upadłość
  Następny artykułNa inaugurację z Orłem Międzyrzecz