Świdnicki Imprezownik

  2

  Astronomiczna czy pogodowa, nastała niewątpliwie i od kilku dni możemy cieszyć się coraz piękniejszą, wiosenną pogodą. Będzie coraz lepiej. Ku mojemu osobistemu zaskoczeniu, mimo iż ciągle mamy marzec, a wiadomo „w marcu jak w garncu” i bywa różnie, dni weekendowe zapowiadają się wręcz bajecznie. Trochę nowości i hitów zaserwuje nam kino Cinema3D, będzie fotograficznie, ale przede wszystkim rozpoczynamy cykl wydarzeń wycieczkowych. „Odkryj Świdnicę” to cykl wycieczek współorganizowanych przez portal Swidnica24.pl ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, portalem turystycznym Znanenieznane., których głównym celem jest odkrywanie nieznanych świdniczanom miejsc. Więcej informacji poniżej. Zapraszam do lektury.

  ***

  Nazwa: Wystawa Fotografii Marcina Chodóra

  Miejsce: Świdnica, pl. Grunwaldzki 11, Klub Bolko

  Data i godzina: 16.03 – 15.04.2012

  Wstęp wolny

  W ubiegły piątek rozpoczęła się wystawa fotografii, którą będziecie mogli oglądać do połowy kwietnia. Poświęcona jest tematyce sportów ekstremalnych. Można zobaczyć zdjęcia przede wszystkim skateboarderów i snowboarderów. Autor to świdniczanin od urodzenia, prywatnie mój znajomy, postać, obok której nie da się przejść obojętnie. Cóż, nie pozostaje nic innego jak serdecznie zaprosić na wystawę „Kazika”.

  ***

  Nazwa: Wystawa Fotografii Stowarzyszenie Hurtownia Światła i Cafe Czekoladka

  Miejsce: Świdnica, Rynek 25/ 03, Cafe Czekoladka

  Data i godzina: do 15.04.2012

  Wstęp wolny

  Zapraszam na wystawę fotografii zorganizowaną przez Stowarzyszenie Hurtownia Światła i Cafe Czekoladka, której ideą jest prezentacja prac twórców związanych ze Świdnicą. Swoje zdjęcia pokażą: Piotr Bentkiewicz, Joanna Dorosińska, Elżbieta Dudziak, Łukasz Jóźwiak, Wojciech Nowak, Marek Szulikowski. Fotografie Świdnickich twórców będzie można oglądać do połowy kwietnia, wstęp do „Czekoladki” oczywiście darmowy.

  P.S. Serwują przepyszną kawę oraz inne smakowitości niekoniecznie na ciepło.

  ***

  Nazwa: Cyrk Korona Jubileuszowe 20 Tourne 2012 |

               Show Multimedialne pt:” Niech Żyje Cyrk”

  Miejsce: Świdnica, pl. Obok Inter Marche (Os. Młodych)

  Data i godzina: 24.03.2012, godz. 16:00

  Cena: 20 – 70 zł

  Cyrk Korona jest największym cyrkiem w Polsce. Od 1993 r. prezentuje swoim fanom i widzom przedstawienia na najwyższym światowym poziomie. Przez 20 lat działalności cyrku, spektakle obejrzało w sumie ponad 10 milionów  entuzjastów sztuki cyrkowej w najlepszym wydaniu. Na arenie przez te wszystkie lata można było obejrzeć ponad 250 artystów, z ponad 40 krajów.
  NIECH ŻYJE CYRK!, to spektakl stworzony specjalnie z myślą o jubileuszu 20lecia Cyrku Korona. Tegoroczna multimedialna produkcja Cyrku Korona łączy w sobie elementy cyrku klasycznego, teatru, oraz wielkiej rewii zwierząt, jakiej w Polsce jeszcze nigdy nie było. Głównymi bohaterami rewii są bez wątpienia – jedyne w Europie – BIAŁE LWY. Spektakl tworzy międzynarodowe grono artystów z Polski, Czech, Francji, Wielkiej Brytanii, Szkocji, Brazylii, oraz Hiszpanii. Ponadto 60 zwierząt, z majestatycznymi białymi lwami na czele. Po raz pierwszy w Polsce, będzie można obejrzeć na cyrkowej arenie niezwykłe, precyzyjnie przygotowane show konne, w którym nawet pokaz wykonywany przez akrobatę na szarfach będzie skoordynowany z ruchami konia. Pasjonaci tych zwierząt zobaczą konie fryzyjskie, welsh coby, araby, oraz kuce szetlandzkie. Pokaz poprowadzi wspólnie Rodzina Pinder z Wielkiej Brytanii. Żonglerka dowcipem, ponadprzeciętna sprawność fizyczna, bajeczne kostiumy, kolorowe światła, magia, oraz idealnie wkomponowana w każdy ruch artystów i zwierząt muzyka sprawią, że spektakl NIECH ZYJE CYRK! pozostanie na długo w pamięci każdego nawet najbardziej wymagającego widza! To show, którego odbiorcą może być każdy bez względu na wiek. Dzięki najnowszej technologii logistycznej, w trakcie tournee 2012 – Cyrk Korona odwiedzi w tym roku ponad 200 miast na terenie kraju, dając tym samym ponad 230 spektakli. Każdego dnia, z miasta do miasta będzie przemieszczało się, ponad 18 wielkogabarytowych naczep osadzonych na ciągnikach siodłowych, w tym naczepy specjalistyczne do przewodu zwierząt, oraz kasy biletowe i bufet. Spektakle odbywają się pod nowoczesnym namiotem, o średnicy 36 metrów, który został wyprodukowany w najlepszej włoskiej fabryce namiotów cyrkowych Scola Teloni.  Bawić Was będzie słynny w świecie cyrku CLOWN TITO MEDINA z Hiszpanii.

  Źródło: cokiedy.pl

  ***

  Nazwa: „Odkryj z Nami Świdnicę” | wycieczka

  Miejsce: Świdnica, pl. Pokoju 6, Kościół Pokoju w Świdnicy

  Data i godzina: 24.03.2012, 16:00

  Wstęp wolny

  Dwa portale internetowe, Znanenieznane.pl  i Swidnica24.pl we współpracy z Parafią Ewangelicko – Augsburską w Świdnicy, zapraszają na wycieczkę . Ruszamy 24 marca o godzinie 16:00 przed Kościołem Pokoju. Będzie to pierwsze spotkanie z serii “Odkryj Świdnicę”. Na odkrywców tajemniczych miejsc czekać będzie wiele niespodzianek.

  Zapewne wielu z naszych Czytelników gościło w Kościele Pokoju, ale nigdy nie mogli wejść we wszystkie zakamarki. Siadali Państwo grzecznie w ławkach i słuchali głosu, który opowiadał o historii tego pięknego obiektu. Tym razem będzie inaczej. W rolę przewodnika wcieli się pastor Waldemar Pytel, proboszcz Parafii Ewangelicko – Augsburskiej, który o Kościele Pokoju wie niemal wszystko. W tym dniu pastor Pytel zaprowadzi gości w miejsca niedostępne dla zwykłego śmiertelnika. Będzie można wejść na empory, z bliska zobaczyć  duże i małe organy,  a także przekonać się, że w świątyni znajdują się gwoździe. Ostatnim punktem wycieczki będzie mini quiz, w którym nagrodą główną będzie…, o tym przekonają się Państwo już 24 marca o godzinie 16:00. Odkryj Świdnicę to cykl wycieczek po Świdnicy. Zabierzemy Państwa w tajemnicze miejsca. W bardzo nietypowy sposób przybliżymy  historię naszego miasta. Po każdej wycieczce będzie czekał na Państwa mini quiz, w którym do wygrania będą nagrody niespodzianki. Dla najwytrwalszych odkrywców w wielkim finale do wygrania będzie jednodniowa wycieczka “Wyprawy w czasie”. Sponsorem nagrody jest Zespół Pałacowy – Hotelowy “Jedlinka” w Jedlinie Zdrój. Na wielki finał, który zaplanowany jest na koniec maja przygotowaliśmy coś, czego w Świdnicy jeszcze nie było. Wspólnie znajdziemy skarb, a pomogą nam w tym nadajniki GPS. Odkryj Świdnicę, bądź z nami 24 marca o godzinie 16:00 przed Kościołem Pokoju.

  Na wycieczkę zapraszają:

  Parafia Ewangelicko – Augsburska
  Baroc Cafe
  Znanenieznane.pl
  Swidnica24.pl
  Zespół Pałacowy – Hotelowy “Jedlinka” w Jedlinie Zdrój.

   ***

  Nazwa: Pokaz form animacji poklatkowej „Drugie ja”

  Miejsce: Świdnica, pl. Grunwaldzki 11, Klub Bolko

  Data i godzina: 25.03.2012, 17:00

  Wstęp wolny

  Pokaz będzie uwieńczeniem warsztatów animacji i kreacji dźwięku, w jakich wzięła udział grupa młodych osób ze Świdnicy. Obecnie narzędziem młodego artysty przestaje być pędzel i ołówek, a staje się nim tablet, kamera, strona www. Jak zawsze jednak za tym gąszczem technicznych rozwiązań stoi człowiek i jego potrzeba wypowiedzi. Przekonają się o tym adepci sztuki animacji, których na swoje warsztaty  w nadchodzący weekend zaprosił Marek Straszak.  Warsztaty mają na celu nauczyć samodzielnego planowania i realizacji krótkich form wizualnych, ze szczególnym uczuleniem na koegzystencję audio i video, czyli audiowizualność. To niezwykle świeże i inspirujące doświadczenie otwierające uczestników na twórcze i kreatywne myślenie, wzbogacające wyobraźnię i uwrażliwiające na otaczającą rzeczywistość. Efekty ich pracy będzie można zobaczyć 25 marca 2012 o godzinie 17.00 w Klubie Bolko w Świdnicy, plac Grunwaldzki 11. Na finałowy pokaz animacji, wzbogacony o autorskie dokonania Marka Straszaka, zapraszają Stowarzyszenie Spring’04 oraz Świdnicki Ośrodek Kultury.

  Powiem Wam tak całkiem szczerze, bardzo mnie cieszy, że kulturalnie zaczyna się coś dziać w Świdnicy. Mam także nadzieję, że świdniczanie obudzą się z zimowego letargu i skończy się okres malkontenctwa i wiecznego niezadowolenia. Moi drodzy, mieszkamy w naprawdę cudownym i rozwijającym się mieście, wystarczy tylko odrobina dobrych chęci, a rozkręcimy Świdnicę na nowo.

   Wiosenna i niezmiennie promienna

  Maja Jasnos

   

   

  Poprzedni artykułUkarali blisko 100 osób
  Następny artykułPrzez most bez strachu