Piękny jest ten świat

  0

  „What a wonderful world!” to nie tylko tytuł piosenki Louisa Armstronga, ale również motto przewodnie kolejnej edycji warsztatów edukacji inkluzywnej „Budujemy mosty”. W Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej przebywa 50 zdrowych i niepełnosprawnych, także niesłyszących, osób z Polski, Niemiec, Węgier i Czech w wieku 14-28 lat.

  Tym razem, podczas tygodniowego pobytu w Krzyżowej, uczestnicy poznają różne elementy teatru, który stanowi podłoże warsztatów. Przez artystyczną ekspresję młodzież interpretuje  słowa ze słynnego utworu Armstronga i użyje ich w grze aktorskiej. Nad tym tematem uczestnicy pracują w 3 grupach: aktorskiej (próbując technik pantomimy, teatru cieni, białego przedmiotu, lalkowego, itp.), rytmiczno-ruchowej (taniec, choreografia, eksperymenty z dźwiękiem i muzyką) oraz plastycznej (kostium, maska, scenografia).

  W piątek, 2 marca 2012r., o godzinie 17:00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych na finał projektu, podczas którego zaprezentowana zostanie m. in. sztuka  teatralna, taniec i pokaz mody. Finał w sali wielofunkcyjnej w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej.

  Marta Żmigrodzka

  Poprzedni artykułCinema 3D przed otwarciem. Repertuar [VIDEO]
  Następny artykułWezwali saperów