Odnowili przysięgę małżeńską [FOTO]

    2

    Miłość, wyrozumiałość i szacunek do drugiej osoby to podstawa, aby w związku małżeńskim wytrwać ponad pół wieku. W sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego trzynaście par odnowiło przysięgę małżeńską. – Cieszą się niebiosa, gdy widzą was tutaj – mówił Jerzy Guzik, wójt Marcinowic. Z kolei prezydent Murdzek podkreślał bardzo ważną rolę małżeństwa w naszym życiu. Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica życzyła pięknych chwil razem i krótkiej pamięci, bo to recepta na szczęście.

    Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez prezydenta RP zostało odznaczonych dziewięć par ze Świdnicy, trzy pary zamieszkujące gminę wiejską Świdnica oraz jedna para z gminy Marcinowice. Helena i Stefan Święs mieszkańcy Lutomi Górnej świętowali diamentowe gody, dziewięć par uczciło w tym dniu swoje złote gody. Pozostałe pary obchodziły pięćdziesiątą ósmą, pięćdziesiątą piątą oraz pięćdziesiątą czwartą rocznicę małżeństwa.

    Swoje jubileusze w Urzędzie Stanu Cywilnego świętowali: Lucyna i Sławomir Kierpiec, Barbara i Zygmunt Piórkowscy, Janina i Nikodem Sadeccy, Helena i Zdzisław Pasiewicz, Helena i Stefan Święs, Józefa i Julian Przeniosło, Jadwiga i Seweryn Hałas, Barbara i Kazimierz Adamus, Barbara i Eugeniusz Chądzyńscy, Czesława i Zygmunt Mieszkalscy, Stefania i Michał Moczurat, Jadwiga i Wacław Osiak, Bożena i Czesław Szuba.