Nowa klasa dla piłkarzy

  2

  10  godzin w-f pod opieką profesjonalnego trenera czeka na młodzież, która będzie chciała rozwijać piłkarski talent. Gimnazjum nr 4 w Świdnicy w porozumieniu z klubem piłkarskim Gryf Świdnica otwiera od 1 września klasę o nowym profilu. – Chcemy zatrzymać talenty w Świdnicy – tłumaczy Dariusz Jaworski, prezes klubu.

  Po sześciu latach działalności Gryf doczekał się w roczniku 1999 aż 20-tu utalentowanych, młodych zawodników. – Doświadczenie pokazuje, że ich starsi koledzy wybierali np. Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Dzierżoniowie. Dla nas to ogromna strata, bo chłopcy często mają poważny problem, by łączyć treningi szkolne z klubowymi. Gdy zostaną w Świdnicy, korzyści odniosą wszyscy, także rodzice, którzy nie będą się musieli martwić o dojazdy – tłumaczy Jaworski.

  – Mamy już zgodę prezydenta na utworzenie klasy o profilu sportowym – dodaje Tomasz Całka, dyrektor Gimnazjum nr 4. – W oddziale powinno byc minimum 28 uczniów. Liczymy na około 20-tu piłkarzy. Oczywiście klasa otwarta jest także dla dziewcząt. Dla naszej szkoły to szansa na rozszerzenie oferty i podniesienie atrakcyjności .

  Przy gimnazjum jest, obok kompleksu ze sztuczna nawierzchnią, trawiaste boisko, które wymaga wyrównania i niewielkich prac renowacyjnych. – Potrzebne są jeszcze tylko bramki i piłki do treningów – mówi prezes Jaworski. – To akurat najmniejszy problem. Jestem przekonany, że młodzież będzie miała tutaj bardzo dobre warunki do trenowania pod okiem Przemysława Malczyka.

  Zapisy do nowej klasy przyjmowane są do 16 kwietnia, do 20 kwietnia należy dostarczyć wyniki badań lekarskich. Do 27 kwietnia zostaną przeprowadzone testy sprawnościowe.

  „Czwórka” jest drugim w Świdnicy gimnazjum z ofertą dla sportowców. Klasy sportowe z piłką ręczną, siatkową i nożną działają także w Gimnazjum nr 3.

  asz

  Poprzedni artykułZ nożem na 30-latkę
  Następny artykułSłaby początek rundy rewanżowej