Nie ma chętnych do budowy sukiennic

  39

  Tylko jedna osoba zgłosiła się do przetargu, który miał wyłonić najemcę pustych lokali na paterze dwóch kamienic w sercu Rynku. Warunkiem była przebudowa, nawiązująca do sukiennic. Propozycja złożona przez oferenta nie odpowiadała wymaganiom. Przetarg unieważniono.

  Tak mogłyby wyglądać Świdnickie Sukiennice.

  – Sporo osób pozytywnie wyrażało się o naszej propozycji i rozmawiało o sukiennicach – zapewnia Stefan Augustyn, rzecznik prasowy świdnickiego Urzędu Miejskiego. – Finalnie zgłosiła się tylko jedna osoba, ale zamierzała prowadzić w tym miejscu inną działalność. W związku z tym przetarg nie została rozstrzygnięty. Przewidujemy rozpisanie nowego przetargu. Zapisy i ograniczenia będą ustalane, dlatego już dziś potencjalnych zainteresowanych,  którzy nie byli w stanie spełnić obecnych wymogów, zapraszamy do kontaktu i rozmowy o nowym przetargu.

  W miejscu nieczynnej księgarni o powierzchni 124 m2 po zaaranżowaniu wejść w nowym miejscu ma zostać stworzony naturalny dostęp do ośmiu kramów stylizowanych na historyczne. Zastępca prezydenta Waldemar Skórski uważa, że tutaj mogliby swoje wyroby sprzedwać rękodzielnicy, rzemieślnicy i artyści. Zapowiada także odnowienie elewacji kamienicy.

  asz

  Poprzedni artykułBiżuteria za życzenia
  Następny artykułRajd Świdnicki: Wraca wielkie ściganie na ulicach Świdnicy [FOTO/VIDEO]