Młodzież wybrała radnych

    0

    Znamy już wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica. W wyborach przeprowadzonych 19 marca 2012 r. udział wzięło 414 osób na 1635 uprawnionych do głosowania. O 15 mandatów walczyło 18 kandydatów.

    Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica przeprowadzono w 3 okręgach wyborczych:
    – Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej – 6 mandatów
    – Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie – 5 mandatów
    – Gimnazjum w Witoszowie Dolnym – 4 mandaty

    Na podstawie protokołu z wyborów w okręgu nr 1 stwierdzono:

    1)      liczba uprawnionych do głosowania – 601

    2)      liczba oddanych głosów – 166

    w tym głosy ważne 149

    3)      na poszczególnych kandydatów oddano następującą liczbę głosów:

    ADAMCZYK Marta 43
    GAWRON Daria 12
    GRADOWSKA Adriana 23
    GRZEMBSKA Karina 20
    KUROWSKA Adrianna 6
    OLCZAK Sandra 20
    RACZYŃSKA Agata 25

    Na podstawie protokołu z wyborów w okręgu nr 2 stwierdzono:

    1)      liczba uprawnionych do głosowania – 537

    2)      liczba oddanych głosów – 116

    w tym głosy ważne 108

    3)      na poszczególnych kandydatów oddano następującą liczbę głosów:

    JANICKA Edyta 9
    KARWALA Aleksandra 17
    MAGNUSZEWSKI Szymon 11
    MATUSZOK Tomasz 10
    STRACH Adam 14
    ŚMIŁEK Robert 24
    WOŹNIAK Adrianna 23

    Na podstawie protokołu z wyborów w okręgu nr 3 stwierdzono:

    1)      liczba uprawnionych do głosowania – 497

    2)      liczba oddanych głosów – 132

    w tym głosy ważne 118

    3)      na poszczególnych kandydatów oddano następującą liczbę głosów:

    HODEL Martyna 13
    JERZYK Iwona 20
    LEMISZEWSKA Zuzanna 40
    RATAJ Igor 45

    W wyniku wyborów Radnymi Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica zostali:

    1. Adamczyk Marta  – OKW nr 1
    2. Gawron Daria      – OKW nr  1
    3. Gradowska Adriana – OKW nr 1
    4. Grzembska Karina – OKW nr 1
    5. Hodel Martyna – OKW nr 3
    6. Jerzyk Iwona – OKW nr 3
    7. Karwala Aleksandra  – OKW nr 2
    8. Lemiszewska Zuzanna  – OKW nr 3
    9. Magnuszewski Szymon– OKW nr 2
    10. Olczak Sandra – OKW nr 1
    11. Raczyńska Agata – OKW nr 1
    12. Rataj Igor– OKW nr 3
    13. Strach Adam – OKW nr 2
    14. Śmiłek Robert – OKW nr 2
    15. Woźniak Adrianna – OKW nr 2

    Zgodnie z ordynacją wyborczą w wyborach do Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica pierwsza sesja z udziałem radnych II kadencji może zostać zwołana w okresie od 20 kwietnia do 20 maja 2012 r.

    Janusz Waligóra

    rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica