Minister zmienił zdanie

  0

  Sporym rozczarowaniem skończyły się starania Świdnickiego Ośrodka Kultury o dotacje na trzy wydarzenia: Festiwal Bachowski, Alchemię Teatralną i Rzeźnię Poetycką. Jak informowaliśmy w lutym, żadne z nich nie otrzymało od Ministra Kultury dofinansowania. Jest jednak dobra wiadomość. Ministerstwo po odwołaniu przyznało 20 tysięcy złotych.

  – To środki na Alchemię Teatralną – wyjaśnia Halina Szymańska ze Świdnickiego Ośrodka Kultury. Dzięki dotacji w sumie na ten cel ośrodek ma 42 tysiące złotych. – Staraliśmy się o 30 tysięcy dotacji, jest o 10 mniej, ale i tak jesteśmy zadowoleni, bo uda się zrealizować niemal wszystkie plany.

  Alchemia już się rozpoczęła Międzyszkolnym Turniejem Teatralnym. Nowością będzie konkurs na dramat teatralny, który poprowadzi Mateusz Pakuła. Zwycięskie sztuki zostaną wystawione na deskach świdnickiego teatru przez grupę młodzieżową. – W ciągu roku planujemy co najmniej 6 przedstawień, w tym dwa już w czerwcu, a kolejne jesienią – zapowiada Halina Szymańska. Pieniędzy wystarczy także dla dorosłej grupy teatralnej, która zachwyciła świdniczan trzema spektaklami, m.in. „Sztuka, ach, sztuka” czy „Romanse i papierosy”. W planach są również wykłady o teatrze i przynajmniej 2 spotkania ze znanymi aktorami.

  Niestety, skutku nie przyniosły odwołania w sprawie Rzeźni Poetyckiej i Festiwalu Bachowskiego. Z zamierzeń ośrodek kultury jednak nie rezygnuje. Na Festiwal Bachowski z własnego budżetu przeznacza 130 tysięcy złotych, na Rzeźnię – ponad 11 tysięcy.

  asz

  Poprzedni artykułClosterkeller zagra w Świdnicy
  Następny artykułPiłkarskie sparingi