Konkurs na palmę wielkanocną

  0

  Nawiązując do polskiej tradycji przygotowania palm wielkanocnych i święcenia ich w kościele, Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną.

  – Palmy powinny mierzyć od 1,5 m do 3 m. Palmy winny być przystrojone gałązkami wierzbowymi, leszczynowymi lub sosnowymi. Palmę powinny zdobić suche zioła, kwiaty, kolorowe wstążki. W konkursie biorą udział palmy przygotowane przez klasę lub szkołę. Palma na czubku powinna mieć emblemat szkoły – informuje Halina Szymańska ze Świdnickiego Ośrodka Kultury.

  Organizator dopuszcza zgłoszenie dwóch palm do każdej z kategorii. Termin przynoszenia palm do 22 marca 2012 r. (do Świdnickiego Ośrodka Kultury, Rynek 43). Rozstrzygnięcie konkursu i wernisaż nastąpi 27 marca o godz.17.00 w holu Świdnickiego Ośrodka Kultury, ponadto palmy zgłoszone na konkurs zostaną poświęcone w katedrze świdnickiej podczas mszy św. o godz.12.30 w Niedzielę Palmową – 1 kwietnia. Dla najlepszych organizator przewidział nagrody finansowe i rzeczowe.

  Wszelkich informacji na temat konkursu udziela Halina Szymańska tel.74/852-13-37, 74/851-56-53.

  Poprzedni artykułRusza VIII Świdnicka Liga Pływacka
  Następny artykułPiesi na celowniku