Gwiazdy na Nocach Jazzowych

  1

  Lena Ledoff, Grażyna Auguścik, Paulinho Garcia wystąpią 8 marca na XIX Międzynarodowych Nocach Jazzowych. Ledoff da koncert o godzinie 17:00 w auli Szkoły Muzycznej w  Świdnicy. Natomiast dwie i pół godziny później w Klubie Bolko wystąpią Grażyna Auguścik i Paulinho Garcia. Ich koncert to niewątpliwie najważniejsze wydarzenie tegorocznego jazzowania.

  – Nasza muzyka z „krainy łagodności” uspakaja, relaksuje – mówi Auguścik i dodaje. Jest nareszcie chwila ciszy, o którą coraz trudniej dziś w muzyce, jest melancholijnie i dobrze. Wydawałoby się, że muzyka brazylijska to przede wszystkim bomba energetyczna z ogniem. Owszem, jest tak w wielu przypadkach. W naszym to energia nasycona słońcem, która leczy.

  Grażyna Auguścik, przez wielu amerykańskich krytyków uważana za jedną z najciekawszych postaci na światowej scenie muzycznej, jest wokalistką, aranżerem, kompozytorem, producentem i liderem własnych zespołów. Stworzyła rozpoznawalny styl interpretacji wokalnej. Po ukończeniu studiów w Polsce i nagraniu swojej pierwszej płyty „Sunrise Sunset” w 1988 roku trafiła do słynnej amerykańskiej uczelni Berklee College of Music w Bostonie. Dyplom ukończenia szkoły z wyróżnieniem otrzymała w 1992 roku z rąk Philla Collinsa i Alla Jarreau.

  Od 1994 roku mieszka w Chicago, gdzie koncertuje, nagrywa własne płyty, bierze udział w wielu projektach nagraniowych innych artystów.

  Jej koncert z muzyką Chopina, który odbył się w roku 2010 w Millennium Park w Chicago, zgromadził dziesięciotysięczną widownię i uznany został przez Chicago Tribune za jeden z najlepszych koncertów ostatnich trzydziestu lat.

  7 maja 2011 roku w konsulacie Polskim w Chicago odbyła się uroczystość przyznania Grażynie Auguścik tytułu Wybitnego Polaka 2011 roku, nadanego jej przez Fundację „Teraz Polska”.

  18 listopada ukazała się nowa płyta Grażyny Auguścik i znakomitego brazylijskiego gitarzysty Paulinho Garcii, który urodził się w Brazylii, a od 30 lat mieszka w Chicago. Komponuje, gra na gitarze i śpiewa. Jest jednym z najwybitniejszych wykonawców muzyki brazylijskiej. Koncertował w wielu krajach na całym świecie. Od ponad dziesięciu lat, wspólnie z saksofonistą Gregiem Fishmanem tworzą duet „Two for Brazil”. Garcia regularnie koncertuje również z wyśmienitą flecistką Julie Koidin. Wydał 11 płyt, które cieszą się dużą popularnością na obu kontynentach amerykańskich.

  „The Beatles Nova” to płyta, na której znajdą się nowe – brazylijskie wersje najpiękniejszych piosenek zespołu The Beatles. Premierowe wykonanie materiału z nowego krążka miało miejsce w lipcu w Gdyni, w ramach Ladies’ Jazz Festival i zostało przyjęte entuzjastycznie.

  Lena Ledoff (ROSJA)

  Od Chopina do Gershwina

  Mini akademia klasyki i jazzu

  Kiedy

  8 marca 2012 r. godzina 17:00

  Miejsce

  Aula Szkoły Muzycznej w Świdnicy, ul. 8 Maja

  Wstęp wolny

  Grażyna Auguścik & Paulinho Garcia

  The Beatels Nova

  Kiedy

  8 marca 2012 r. godzina 19:30

  Miejsce

  Klub Bolko, plac Grunwaldzki

  Bilety 25/20 złotych

  Zobacz

  Program XIX Nocy Jazzowych


  Poprzedni artykułOkradł 20 działek, wpadł na giełdzie
  Następny artykułDzień Kobiet na zdrowie