Dobrze zacząć fazę play-out

  0

  Po zajęciu ósmego miejsca w fazie zasadniczej rozgrywek siatkarskiej II ligi zawodniczki MKS-u Świdnica rozegrają pierwsze mecze w fazie play-out. Rywalkami naszej ekipy w walce o utrzymanie będzie zespół  AZS-u Politechniki Częstochowskiej.

  Zapowiada się bardzo ciekawa konfrontacja, bo mimo tego, że w pierwszej fazie rozgrywek świdniczanki dwukrotnie pokonały rywalki z Częstochowy (3:0 i 3:1), to wiemy, że decydujące fazy jakichkolwiek rozgrywek żądzą się własnymi prawami. Nie będzie z pewnością łatwo o powtórzenie tych wyników, tym bardziej, że akademiczki będą miały atut własnego parkietu i będą chciały zrewanżować się za porażki w fazie zasadniczej. Warto dodać, że w tabeli przed fazą play-out oba zespoły dzieliło tylko jedno miejsce więc z pewnością możemy spodziewać się sporych emocji.

  W pierwszej fazie wygrałyśmy oba spotkania, ale nie można się tym za bardzo sugerować, bo play-out to specyficzna rozgrywka, a w sporcie nie rządzi matematyka. Zrobimy wszystko, żeby wynik spotkań był dla nas korzystny. Jeśli dziewczyny zagrają na swoim poziomie powinnyśmy wygrać jedno, może nawet dwa spotkania – powiedziała trenerka świdnickiego zespołu Magdalena Antoniak.

  Początek pierwszego meczu w Częstochowie już w sobotę o godzinie 18:00. Kolejna rozgrywka dzień później o 11:00. Rywalizacja przebiegać będzie do trzech zwycięstw.

  /M.Rodziewicz/

  Poprzedni artykułMysia czeka na dzieci
  Następny artykułRunęła hala, szukali ludzi [ZOBACZ VIDEO]