Dla kogo 1% podatku? Dzisiaj Emilka Pawlak

  2

  Jeszcze 51 dni zostało podatnikom rozliczającym się przez PIT na złożenie deklaracji za 2011 rok. Dzięki uproszczonej formule łatwiej podzielić się organizacjami pożytku publicznego 1% z podatku. Pełny spis znajduje się na http://www.pozytek.gov.pl/Aktualnosci,454.html#4398. Swidnica24.pl w każdą sobotę będzie podpowiadać, komu z terenu powiatu świdnickiego można przekazać 1%. Dzisiaj zachęcamy do wsparcia Emilki Pawlak.

  Nasza córeczka Emilka przyszła na świat w 30-tym tyg. ciąży – 31.07.2010 r., we Wrocławiu.  Otrzymała zaledwie 3 pkt. w skali Apgar, urodziła się w ciężkiej zamartwicy, jej siostrzyczka bliźniaczka zmarła wewnątrzmacicznie. Neonatolodzy przez długi, dwumiesięczny okres walczyli o życie naszego dzieciątka. Każdy dzień był wielkim oczekiwaniem na przeżycie. Oczekiwaniem na następny dzień – może troszkę lepszy od poprzedniego. I udało się ! Przezwyciężono problem z płucami, nerkami (niewydolność) i  problem z serduszkiem (kardiomiopatia przerostowa). To był najszczęśliwszy dzień, gdyż już wtedy wiedzieliśmy, że Emilka przeżyje. Cieszyliśmy się naszym Skarbem, chwile spędzone przy inkubatorze były bezcenne. Jednak nasza radość prysła kilka dni później, gdy dowiedzieliśmy się, że jest ogromny problem w główce Emilki. Emilka cierpi na ciężkie mózgowe porażenie dziecięce, wielotorbielowatość mózgu, padaczkę leczoną od wielu miesięcy – niestety, na razie bezskutecznie i co najgorsze zanik nerwu wzrokowego. Nie wyobrażamy sobie tego, by Emilka straciła wzrok. Robimy wszystko, by jej pomóc. Walczymy o to, by mogła podnieść rączki do góry i  postawić pierwszy kroczek. Walczymy również o to, by potrafiła w życiu cokolwiek zrobić, aby w miarę możliwości mogła być samodzielna. Od swoich pierwszych chwil życia do dnia dzisiejszego jest pod opieką wielu specjalistów. Pracujemy z nią w ośrodkach rehabilitacyjnych i w domu. Przez wiele miesięcy była rehabilitowana metodą Vojty, obecnie dwa razy dziennie jest rehabilitowana metodą Bobath (godz. terapii to 70 zł), jeździmy na rehabilitację wzroku i do logopedy. Emilka dzielnie znosi wielogodzinną i wyczerpującą rehabilitację. Coraz częściej uśmiecha się do nas, zwraca uwagę na zabawki, bardzo chciałaby je chwycić swoimi maleńkimi rączkami, lecz jeszcze nie potrafi.

  Wierzymy, że przy Państwa Pomocy uda nam się to osiągnąć.

  Naszym marzeniem jest przede wszystkim to, aby Emilka widziała. Rehabilitacja mogłaby wówczas przynosić lepsze efekty, by spojrzała kiedyś swoimi niebieściutkimi oczętami na nasze twarze, by powiedziała kiedyś słowo „mamo”, by mogła pójść do przedszkola i bawić się z rówieśnikami. Są to może takie przyziemne marzenia. Jednak na chwilę obecną niemożliwe do spełnienia. Mamy nadzieję ,że dzięki „ludziom dobrej woli”, którzy zechcą pomóc naszemu dziecku, spełnimy choć częściowo te marzenia. Bardzo prosimy o wsparcie na kosztowne leczenie i rehabilitację. Za każdy „grosz” z całego serca dziękujemy.

  Rodzice: Agnieszka i Jarosław Pawlak

  Datki prosimy wpłacać na konto:

  15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

  Fundacja Dzieciom „ Zdążyć z Pomocą” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

  z dopiskiem:  14691 Pawlak Emilia- darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

  Oddaj 1 % podatku dla Emilki Pawlak

  Przekaż 1 % podatku. Ten gest to wsparcie i pomoc w leczeniu i rehabilitacji  naszej córeczki. Dla nas to wielka pomoc, a Ciebie to nic nie kosztuje.

  KRS: 0000037904              14691 Pawlak Emilia

  Poprzedni artykułGimnazjaliści z „jedynki” tryumfują
  Następny artykułZa zdrowie pań!