Bezpieczeństwo na topie

  1

  Co to jest stalking? Jak prowadzi się samochód z trzema promilami alkoholu w organizmie? Jaka odpowiedzialność grozi za nierząd nieletnich? Młodzież Zespołu Szkół nr 3 w niebanalny sposób rozmawiała o bezpieczeństwie z ekspertami, nie zabrakło też zajęć warsztatowych i zmagań plastycznych.

  – Tematy, jakie wybrałyśmy, wynikały przede wszystkim z licznych ankiet, przeprowadzanych czy to w całej szkole, czy dla poszczególnych klas – tłumaczą  Joanna Szałek i Marta Lasocka, koordynatorki akcji, która jest częścią starań o uzyskanie certyfikatu Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty „Bezpieczna szkoła”. – Wybrałyśmy zagadnienia, które są na topie i problemy, z jakimi styka się młodzież. Okazało się, że obok stalkingu czy „galerianek” niezmiennie ważny jest temat narkotyków. Wykład na ten temat poprowadził technik kryminalistyki z Wrocławia.


  Największe emocje wzbudziły zajęcia poprowadzone przez Pawła Żurawia ze Szkoły Nauki Jazdy „Żuraw”. Młodzież przy pomocy alkogogli mogła sprawdzić, co dzieje się z koncentracją czy oceną odległości, gdy wsiądzie się za kierownicę po alkoholu. Specjalne okulary dają efekt jak przy zawartości 3 promili alkoholu w organizmie. Zarówno próby na „na sucho” w sali gimnastycznej, jak i w samochodzie na placu przed szkołą były dobrym ostrzeżeniem, by nie jeździć na podwójnym gazie. – Taka praktyka przyda się naszym uczniom właśnie teraz, gdy albo zaczynają przymierzać się do zrobienia prawa jazdy, albo są początkującymi kierowcami. To najlepsze ostrzeżenie – dodaje Marzena Łysoniek, dyrektorka szkoły.

  Młodzież przyznaje, że przestrogi i informacje, przekazywane przez ekspertów, działają na wyobraźnię i są bardzo cenne.

  asz

  [photospace]

  Poprzedni artykułPrzetarg na budowę aquaparku unieważniony
  Następny artykułWalka o punkty na wyjeździe