Szkoły wciąż na sprzedaż

  3

  Po dwóch nieudanych przetargach powiat świdnicki w drodze rokowań chce sprzedać dawną siedzibę szkoły w Bystrzycy Górnej i zabytkową willę przy ulicy Jagiellońskiej, gdzie mieścił się Zespół Szkół Specjalnych.

  Podczas przetargów organizowanych w ubiegłym roku nie zgłosił się ani jeden chętny. Nie podjęto jednak decyzji o obniżeniu ceny wyjściowej. Za obiekt i działkę w Bystrzycy Górnej powiat chce 816 tysięcy złotych. Rokowania wyznaczono na 13 marca. Na 23 marca zaplanowano rokowania w sprawie dawnego ZSS w Świdnicy. Cena wyjściowa to 911 tysięcy złotych.

  W marcu podjęta zostanie próba sprzedaży obiektów i działki po dawnej bazie pogotowia przy ulicach Stawki-Lipowa. Cena wyjściowa w II przetargu to 1 055 300 zł.

  W 2011 roku powiat ze sprzedaży nieruchomości uzyskał ponad 2 100 000 zł. Dom Nauczyciela przy alei Niepodległości został sprzedany przez powiat za 1, 410 mln złotych. Właścicielką została Monika Krawczyk-Rudnicka, która zamierza adaptować obiekt na żłobek, firmę szkoleniową i pośrednictwo pracy. Nabywcę znalazły niezabudowane działki przy ul. Stawki-Lipowej (część dawnej bazy pogotowia) oraz dwie mniejsze nieruchomości.

  Poprzedni artykułOgrzewalnia dla bezdomnych
  Następny artykułOkna Wisławy Szymborskiej