ŚKPR przegrał w Przemyślu

0

ŚKPR Świdnica przegrał w Przemyślu z liderem tabeli Czuwajem Przemyśl 21:28 (7:15) w meczu zamykającym 15. kolejkę spotkań I ligi.

Niespodzianki zatem nie było, a gospodarze dość szybko wypracowali bezpieczną przewagę. Naszej ekipie należą się jednak brawa, że mimo fatalnego wyniku na początku drugiej połowy (18:7 w 32. minucie) nie poddała się i ambitnie goniła wynik. Gdy w 49. minucie na tablicy pojawił się rezultat 21:17 dla Czuwaju gospodarze mogli czuć się naprawdę zagrożeni. W końcówce przemyślanie znów jednak powiększyli swoją przewagę do różnicy siedmiu goli.

W naszym zespole z najlepszej strony pokazali się bramkarz Edward Madaliński, waleczny i skuteczny Kamil Rogaczewski oraz najskuteczniejszy w tym dniuStanisław Makowiejew.

Warto nadmienić, że świdniczanie wystąpili w Przemyślu poważnie osłabieni, a trener Krzysztof Mistak miał do dyspozycji tylko jedenastu graczy. Obok kontuzjowanychMichała Pułki i Jarosława Gnysińskiego zabrakło także Mateusza Kaczmarczyka(obowiązki służbowe) i Piotra Kijka (sprawy rodzinne).

Po tej porażce ŚKPR Świdnica spadł w tabeli na dziesiąte, barażowe miejsce. Za tydzień do Świdnicy przyjedzie nękana problemami organizacyjkno-kadrowymi Olimpia Piekry Śląskie i mecz ten trzeba po prostu wygrać, aby przedłużyć swoje szanse na spokojne utrzymanie na zapleczu PGNiG Superligi.

Czuwaj Przemyśl – ŚKPR Świdnica 28:21 (15:7)
    ŚKPR: Madaliński, Olichwer – S. Makowiejew (9), Rogaczewski (4), Fabiszewski (3), Marciniak (2), Rutkowski (2), Piędziak (1), Mrugas (1), Sadowski, Pieńczewski
    Przebieg meczu: 5′ 2:1, 10′ 4;1, 15′ 7:2, 20′ 10:4, 25′ 13:5, 30′ 15:7, 35′ 18:8, 40′ 21:11, 45′ 21:15, 50′ 22:17, 55′ 26:18, 60′ 23:30
    Karne: Czuwaj 2/1, ŚKPR 3/2
    Kary: Czuwaj 8 minut, ŚKPR 10 minut