Radni ograli radnych

  3

  Drużyna samorządowców z powiatu świdnickiego wywalczyła najwyższe miejsce na podium podczas 9. Mistrzostw Radnych Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej, które rozegrały się w miniony weekend w Środzie Śląskiej. W rozgrywkach wystartowało w sumie 8 drużyn. Radni walczyli o tytuł mistrza i puchar ufundowany przez wojewodę dolnośląskiego. Honorowy patronat nad imprezą objął Wojewoda Dolnośląski Aleksander Skorupa i Marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec.

  Zwycięska drużyna z powiatu świdnickiego

  Tradycyjnie zmagania na boisku trwały dwa dni. W szranki stanęło 8 drużyn z Wrocławia, Oleśnicy, Świdnicy, Bolesławca, Trzebnicy, Strzelina oraz dwie ze Środy Śląskiej. W sobotę 11 lutego odbyła się runda eliminacyjna. Po jej zakończeniu z turniejem pożegnały się dwie drużyny: powiatu średzkiego II oraz miasta Wrocław. W półfinałach powiat świdnicki pokonał ubiegłorocznego mistrza – Bolesławiec wynikiem 1:0. W kolejnym meczu nasz powiat aż 11 bramkami pokonał drużynę ze Środy Śląskiej I, ale przegrał z Trzebnicą 5:3.

  W finale turnieju powiat spotkał się z drużyną Środy Śląskiej II. Mecz finałowy był bardzo emocjonujący. Dwa rzuty karne dla Świdnicy, strzały rywali w poprzeczkę, widowiskowe akcje, a przede wszystkim ambitna walka do ostatnich sekund. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Świdnicy. Bramki na miarę zwycięstwa strzelili Paweł Kaśków i dwukrotnie Adam Ciupiński.

  Tytuł króla strzelców powędrował do naszego zawodnika – Pawła Kaśkowa, który zdobył w sumie aż 10 bramek. Natomiast tytuł najlepszego zawodnika przyznano Adamowi Ciupińskiemu.

  Drużyna powiatu świdnickiego grała w składzie:

  1.    Sebastian Grajaszek – Radny, Jaworzyna Śląska
  2.    Paweł Kaśków – dyrektor Powiatowego Biura Geodezji i Katastru w Świdnicy
  3.    Robert Kaśków – Radny, Żarów, dyrektor I LO w Świdnicy
  4.    Mariusz Bryła – Radny, Żarów
  5.    Tomasz Żołnierek – Radny, Jaworzyna Śląska
  6.    Ireneusz Pałac – Wiceprezydent Świdnicy
  7.    Bogdan Kożuchowicz – Burmistrz Świebodzic
  8.    Adam Ciupiński – Radny poprzedniej kadencji, Żarów
  9.    Zygmunt Worsa – Starosta Świdnicki

  W drużynie grają także Krzysztof Sołtys – przewodniczący Rady Powiatu w Świdnicy, Grzegorz Grzegorzewicz – burmistrz Jaworzyny Śląskiej oraz Wiesław Witkowski – wiceburmistrz Strzegomia. Niestety, z powodu kontuzji nie mogli wziąć udziału w tegorocznych rozgrywkach.

  Wyniki 9. Mistrzostw Radnych Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej:

  I – Świdnica
  II – Środa Śląska II
  III – Bolesławiec
  IV – Strzelin
  V – Oleśnica
  VI – Trzebnica
  VIII – Środa Śląska I

  Monika Żmijewska

  Poprzedni artykułDyrektor szpitala do zwolnienia
  Następny artykuł„Generał” z muzyką na żywo