Nielegalne odpady do prokuratury

  4

  Powiadomieniem Prokuratury zakończyła się sprawa nielegalnego składowania odpadów przez jedną z firm działających na terenie byłych Zakładów Chemicznych w Żarowie.

  My jako mieszkańcy mówimy stanowcze nie, nie chcemy składowania na terenie naszej gminy żadnych odpadów. Należy to jak najszybciej zlikwidować – mówili podczas spotkania, oburzeni mieszkańcy.

  Na pomysł magazynowania na terenie byłych zakładów chemicznych w Żarowie odpadów, wpadły dwie z funkcjonujących na tym terenie firmy: AGMAR oraz ECO-SERVICE Wrocław. Obie w grudniu 2011 roku wystąpiły do starostwa powiatowego w Świdnicy o zezwolenie na zbieranie odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne. W obydwu przypadkach opinie burmistrza Żarowa, nadesłane w tej sprawie do starostwa powiatowego w Świdnicy, były negatywne. Negatywna w tej sprawie jest również opinia komisji.

  Firma z Wrocławia działalności jednak nie rozpoczęła. Wciąż czeka na decyzję starostwa powiatowego w Świdnicy w sprawie wydania zezwolenia na zbieranie odpadów przemysłowych na terenie swojej działki. Uczestniczyła także we wczorajszym spotkaniu. Mieszkańcy Żarowa nie dopuścili jednak firmy do głosu. Tymczasem druga z firm rozpoczęła nielegalne składowanie odpadów na tym terenie. – Wszyscy jesteśmy tym faktem zbulwersowani. Natychmiast podjąłem w tej sprawie działania. Zawiadomiliśmy już odpowiednie służby tj. Sanepid, Policję, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, a nawet Prokuraturę. Nie ma takiej możliwości, żeby żarowianie mieszkali w okolicy nielegalnego wysypiska śmieci – mówi burmistrz Żarowa Leszek Michalak.

  Sprawa będzie miała swój ciąg dalszy. Za dwa tygodnie kolejne spotkanie mieszkańców z burmistrzem miasta oraz przedstawicielami firmy nielegalnie składującej odpady na terenie miasta oraz jednostek, które o fakcie zostały powiadomione.

  UM Żarów

  Poprzedni artykułFIFA w I LO
  Następny artykułBiżuterię ukrył w rynnie