Niebanalna wystawa w bibliotece

  2

  Dzisiaj, 7 lutego o godzinie 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy będzie miał miejsce wernisaż wystawy „Nadaj Ton Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej”.  – Wystawa pokazuje nasze polskie, świeże spojrzenie na objęcie sterów Unii Europejskiej. Jest niebanalna. Gorąco zapraszam do jej obejrzenia! – zachęca Lidia Geringer de Oedenberg, poseł do Parlamentu Europejskiego.

  Nagrodzona praca Daniela Stochniałka

  Konkurs na obywatelski plakat polskiej prezydencji został ogłoszony przez europosłankę w grudniu 2010 roku. Termin zgłaszania prac minął wraz z końcem kwietnia 2011 roku. W maju – spośród ponad 240 nadesłanych prac – komisja konkursowa wyłoniła te najlepsze. W nagrodę laureaci wybrali się do Brukseli, gdzie na specjalnym wernisażu w Parlamencie Europejskim mogli obejrzeć swoje prace.

  – Laureaci konkursu pokazali nasze przewodnictwo w Radzie UE w bardzo barwny sposób. Mam nadzieję, że tak samo barwnie upłynie czas naszej prezydencji – mówi Lidia Geringer de Oedenberg.

  Wystawa była już prezentowana na Wrocławskim Rynku w Biurze Informacyjnym Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu, oraz w wybranych miastach Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Po zakończeniu sprawowania przez Polskę przewodnictwa w radzie Unii Europejskiej jest doskonałym podsumowaniem i przypomnieniem tego owocnego półrocza.

  Poprzedni artykułPowalczą o Kryształy i Kamień
  Następny artykułKieszonkowiec w rękach policji