Nie ma kolejek po porady

  2

  Dyżury w prokuraturach, sądzie, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, a chętnych niewielu. – Mimo wszystko jest  lepiej niż przed rokiem – mówi prokurator Donata Kalaman-Smoleń, która przez 2 godziny czekała na zainteresowanych w PCPRze. Czy Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw jest potrzebny?

  Do prokurator Kalaman  zgłosiły się 2 osoby. – Przed rokiem nie było nikogo, ale z kolei 3 lata temu drzwi się nie zamykały. Nie potrafię wytłumaczyć, dlaczego zainteresowanie było praktycznie jednorazowe – dodaje prokurator. – Nie wykluczam, że rośnie świadomość prawna Polaków, poza tym w prokuraturach dyżury są w  każdy zwykły dzień, wiec dostępność do tej wstępnej  porady jest czymś powszednim.

  – Budynek prokuratury bardzo mnie onieśmiela, dlatego ucieszyłam się, że jest inne miejsce – tłumaczy tymczasem pani Anna, która przyszła dzisiaj do PCPR-u. – Mam kłopoty z sąsiadami, jestem samotna i nie wiem, gdzie szukać pomocy. Może tutaj mi podpowiedzą?

  – Oczywiście nie wszystkie sprawy nadają się do prokuratury, ale naszą rolą jest m.in. wyjaśnienie, które instytucje będą odpowiednie – wyjaśnia Donata Kalaman – Smoleń. – Pomoc oferujemy zwłaszcza osobom starszym, niezaradnym, które z trudem poruszają się w gąszczu przepisów i urzędów, ale oczywiście czekamy na wszystkich chętnych.

  Dyżur w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie przy ulicy Wałbrzyskiej:

  Środa 22.02.2011

  godz. 10.00 – 12.00    pokój br 10,    Nadkom. Robert Topolski, specjalista ds. prewencji kryminalnej

  W ramach akcji prokuratorzy z prokuratur okręgu świdnickiego udzielać będą w tych dniach zainteresowanym osobom nieodpłatnej pomocy prawnej, w siedzibach jednostek, w godzinach od 8.00 do 15.00. W Świdnicy:

  w Prokuraturze Okręgowej w Świdnicy przy ul. 1go Maja 21,

  w Prokuraturze Rejonowej w Świdnicy przy ul. Zamkowej 2.

  W ramach Tygodnia Ofiar Przestępstw w Sądzie Rejonowym w Świdnicy będą udzielane informacje ofiarom przestępstw przez  kuratorów zawodowych Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej  do Wykonywania Orzeczeń w Sprawach Rodzinnych i Nieletnich oraz Karnych podczas dyżurów w terminach od 20.02.2012r – 25.02.2012r w godzinach od 9.00 do godz.15.00 w budynku przy ul. Okulickiego 2-4,  III piętro.

  Udzielane informacje dotyczyć mają uprawnień ofiar przestępstw   i nie mogą zastępować bezpłatnych porad prawnych.

  Poprzedni artykułOstatnie spotkanie decydowało o tytule mistrzowskim
  Następny artykułLider wciąż niepokonany