Minister sypnął groszem

  0

  Pięćdziesiąt siedem tysięcy złotych trafi do żarowskiego Gminnego Centrum Kultury i Sportu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na doposażenie placówki i uruchomienie nowych pracowni.

  Doposażenie pracowni plastycznej w piec do wypalania ceramiki i koła garncarskie, stworzenie pracowni multimedialnej, studia nagrań, zakup sprzętu do pracowni wokalno-instrumentalnej, doposażenie Żarowskiej Izby Historycznej oraz zakup sprzętu niezbędnego przy organizacji imprez plenerowych, na ten cel Gminne Centrum Kultury i Sportu otrzyma pieniądze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Właśnie opublikowano wyniki pierwszego naboru wniosków o dofinansowanie złożonych do programu „Rozwój infrastruktury kultury – priorytet 3 – Infrastruktura domów kultury”.

  Koszt całego projektu wyniesie ponad 95 tysięcy złotych, z czego 57 tysięcy GCKiS otrzyma z ministerstwa.

  Łącznie do priorytetu „Infrastruktura domów kultury” złożonych zostało 479 wniosków, z czego dofinansowanie uzyskało jedynie 115. Wniosek złożony przez GCKiS otrzymał 74,40 pkt (na 100 możliwych) co dało 39 miejsce pod względem liczby punktów.

  Agnieszka Gryc
  Rzecznik Prasowy Urzędu Miejskiego w Żarowie

  Poprzedni artykułFałszywy pracownik ZUS
  Następny artykułWalczyli młodzi szczypiorniści