Luty kulturalnie

  0

  Wraca Rzeźnia Poetycka, ostatni raz na scenie „Romanse i papierosy”. Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na lutowe wydarzenia kulturalne.

  Bożena Kuźma; scena ze spektaklu „Romanse i papierosy”

  22.02.2012-godz.18.00

  Rzeźnia poetycka  – Świdnicka Środa Literacka

  Spotkanie z Grzegorzem Woźnym

  Turniej Jednego Wiersza – nagroda 50 zł

  Galeria Fotografii, Rynek 43, wstęp wolny

  Grzegorz Woźny – ur. 1975 r. Mieszka w Świdnicy. Maluje, pisze. W latach 1996-2001 współtworzył Świdnickie Stowarzyszenie Literackie Logos. W tym czasie również współredagował ogólnopolskie pismo literacko-artystyczne „Arytmia”. Brał udział w wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach plastycznych. Autor ilustracji i okładek książkowych, m.in. W pogoni za ptakiem (1996), Układ naturalny wewnętrznych światów (1997), Ekstra nocne (1998). Wiersze i prozę publikował w prasie i antologiach. W 1999 roku ukazał się jego debiut książkowy Każda godzina zdatna do picia, SPP Wrocław. w roku 2011 nakładem wydawnictwa Mamiko ukazała się debiutancka powieść Nit”

  25.02.2012-godz.16.00

  Spektakl dla dzieci „Koziołek Matołek” w wyk. Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu

  Sala teatralna SOK, Rynek 43

  bilet – 10 zł

  Reżyseria: Lucyna Sypniewska, Scenografia: Ewa Pietrzyk, Maski: Władysława Cader,
  Muzyka: Krystyna Fuczik
  Występują: Anna Golonka, Bożena Oleszkiewicz, Małgorzata Olkowska, Jerzy Gronowski, Seweryn Mrożkiewicz

  Któż z nas nie zna przygód przemiłego koziołeczka. Już kilka pokoleń przeżywa niesamowite historie razem z dziarskim Matołkiem. Niewiele jest w naszej literaturze pozycji, które wciąż tak żywo funkcjonują na co dzień, są chętnie czytane, słuchane czy opowiadane. Mały czy duży, młody czy stary, wszyscy kochają Koziołka Matołka i już. Podbił serca wielu czytelników nie tylko w kraju, ale i na świecie, bo wszędzie gdzie są Polacy, tam jest Koziołek Matołek. Nie przewidział chyba Pan Makuszyński takiej popularności swojego bohatera. A więc zapraszamy do Teatru na stare, ale wciąż nowe przygody sympatycznego Matołka.

  Grupa wiekowa: przedszkole i nauczanie początkowe, czas trwania spektaklu: 60 minut

  26.02.2012-godz.18.00

  Po raz ostatni spektakl „Romanse i papierosy”

  Sala teatralna SOK, Rynek 43
  bilet – 10 zł

  Serdecznie zapraszamy na ostatni pokaz  „Romansów i papierosów” Jak przystało na „pożegnanie ze sztuką” Reżyser i aktorzy „szykują” malutkie niespodzianki:-)

  „Romanse i papierosy” to komedia w formie spektaklu muzycznego z wątkiem kryminalnym i słodko-gorzkim zakończeniem. Spektakl grupy dorosłych projektu ALCHEMIA TEATRALNA obfituje w zabawne sceny, zaskakujące zwroty akcji i okraszony jest chwytliwymi polskimi przebojami z różnych dekad.
  Sztuka skłania do refleksji, rozczula, rozśmiesza i nie pozostawia widza obojętnym…
  Kobiety, nałogi i śpiew to filary, na których zbudowana jest intryga wyreżyserowana przez Juliusza Chrząstowskiego, z choreografią Tomasza Dajewskiego przy aranżacjach muzycznych Dariusza Jarosa. Scenariusz powstał na podstawie filmu w reż. Johna Turturro pod tym samym tytułem.

  Występują: Zofia Dziadura, Czesława Greś, Krystyna Kowalonek, Bożena Kużma, Mariola Mackiewicz, Halina Szymańska, Teresa Wagilewicz, Alicja Żywicka, Marta Żywicka, Zbigniew Curyl, Krzysztof Frączek, Krzysztof Graca, Robert Kaśków, Tadeusz Szarwaryn, Adam Szmajduch, ks.Roman Tomaszczuk.

  ŚOK

  Poprzedni artykułŚmierć w dyskotece [aktualizacja]
  Następny artykułZatańcz z prezydentem Wrocławia dla Mai