Fałszywe setki w św. Mikołaju

  7

  Nawet do 25 lat pozbawienia wolności może grozić 45 – letniemu mieszkańcowi Wałbrzycha za podrabiane banknotów 100 złotowych. Jego dwaj koledzy, którzy wprowadzali pieniądze do obrotu mogą w więzieniu spędzić po10 lat. Policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali dwóch mężczyzn, 20 – latka z Wałbrzycha i 21-latka ze Świebodzic. Wałbrzyszanin na terenie Świebodzic podrobionym banknotem 100 złotowym zapłacił za zakupy. Natomiast świebodziczanin posiadał w swoim mieszkaniu 6 podrobionych banknotów 100 złotowych, które policjanci ze Świebodzic odnaleźli zwinięte w rulonik i ukryte w figurce św. Mikołaja.

  Jeszcze tego samego dnia policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali „producenta” banknotów. Okazał się nim 45 letni mieszkaniec Wałbrzycha, który drukował banknoty 100 złotowe. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli laptopa, drukarkę, twarde dyski, karty pamięci oraz sprzęt służący do cięcia wydrukowanych banknotów. Zatrzymany mężczyzna od czerwca 2011 roku do 16 lutego 2012 roku wydrukował 140 banknotów o nominale 100 złotych.

  Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Świdnicy wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do sądu. Wobec nich zastosowane zostały tymczasowe areszty na okres 3 miesięcy.

  Katarzyna Czepil

  oficer prasowy KPP w Świdnicy

  [photospace]