Domejko o planach SPIKŚ

  9

  Prowadzenie spotkań w ramach Świdnickiego Forum Gospodarczego, nadawanie nagrody Statuetka Przedsiębiorczości, udział w Akademii Przedsiębiorczości, prowadzonej we współpracy ze świdnickimi szkołami ponadgimnazjalnymi – to tylko niektóre z działań, jakie planowane są na najbliższą kadencję Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich.

  Na comiesięcznym spotkaniu prezes Jacek Domejko przedstawił szczegółowy dokument, który omawia zadania i cele na najbliższe dwa lata. W harmonogramie działań jest wiele wydarzeń o uroczystym charakterze. Wśród nich jest między innymi planowana na kwiecień Gala Przedsiębiorczości, połączona z wręczeniem Statuetek Przedsiębiorczości. W maju członkowie SPiKŚ planują bal. Czerwiec to czas kilku ważnych uroczystości – właśnie wtedy planowane jest wręczenie Diamentu Wolności tegorocznemu laureatowi, Markowi Belce, prezesowi NBP. Także w czerwcu przeprowadzony będzie kolejny już Konkurs Historyczny, który SPiKŚ organizuje wspólnie z Muzeum Dawnego Kupiectwa. Wreszcie początek czerwca to data pikniku rodzinnego, który ma wyjątkowy, familijny charakter – uczestniczą w nich m.in. dzieci i wnuki członków Stowarzyszenia.

  Na wrzesień planowany jest III Turniej Tenisowy SPiKŚ. Także we wrześniu miłośnicy wypraw po najpiękniejszych sudeckich szlakach wybiorą się na XI Rajd Górski. Rok zakończy uroczyste spotkanie wigilijne. Stowarzyszenie nie zapomni oczywiście o swoich podopiecznych, dla których zorganizuje Dobrą Gwiazdkę.

  W naszej działalności nie chodzi jedynie o podtrzymywanie dobrych tradycji i zwyczajów. Chcemy zapraszać nowe osoby do naszego grona, sprawiać, by dobrze się czuli w naszym gronie, promować wysokie standardy etyczne członków oraz dobrą atmosferę spotkań klubowych – mówi prezes Jacek Domejko.

  Ważną rzeczą jest kształtowanie dobrego wizerunku Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich jako organizacji oraz jej poszczególnych członków.

  Ogólnopolskie badania pokazują, że przedsiębiorcy nie cieszą się dużym zaufaniem społecznym. Poprzez dobrą pracę, szanowanie zasad etycznego pracodawcy, chcemy ten niezbyt pochlebny obraz tu, lokalnie, zmieniać – podkreśla prezes.

  Jacek Domejko z tego właśnie powodu kładzie szczególny nacisk na politykę informacyjną Stowarzyszenia, współpracę z mediami oraz instytucjami lokalnymi – szkołami, jednostkami kultury i innymi organizacjami, skupiającymi ludzi biznesu.

  Ostatnie środowe spotkanie było pierwszym, na którym przedstawiono, jakie funkcje w Zarządzie będą pełnić wybrani w styczniu jego członkowie. Funkcję wiceprezesa w kadencji 2012-13 pełnić będzie Leszek Mazurek. Pozostali członkowie przyjęli na siebie następujące obowiązki: Krzysztof Płomiński – skarbnik, Zbigniew Wysoczański – sekretarz, Piotr Kurnicki – organizacja imprez sportowych i Marek Kowalski – Rzecznik Dyscypliny. Leszek Mazurek nadal – tak jak w poprzedniej kadencji – pełnić będzie funkcję Mistrza Ceremonii i odpowiadać będzie tym samym za przygotowanie dużych imprez stowarzyszeniowych.

  Działania Zarządu wspierać będzie dyrektor biura – Leszek Jarząbek oraz jako rzecznik prasowy i kronikarz Beata Moskal-Słaniewska.

  Poprzedni artykułDachowała na „łączniku” [FOTO]
  Następny artykułJest nowa radna w Żarowie