Czekają mniejsze mieszkania

  0

  Mieszkańcy Strzegomia mogą zamienić duże mieszkania na znacznie mniejsze w nowo budowanym budynku komunalnym przy ulicy Świdnickiej. Miasto zaprasza do składania wniosków w II turze naboru.

  – Jeżeli mieszkańcy mają duże mieszkania i nie stać ich na utrzymanie, a chcieliby mieszkać w mniejszych, nowoczesnych lokalach, to wnioski o zamianę można składać do końca lutego do Urzędu Miejskiego – zachęca Wiesław Witkowski, zastępca burmistrza Strzegomia. – Pierwszy nabór nie przyniósł zamierzonych efektów, bo tylko część wniosków spełniała kryteria założone w regulaminie. Pragnę zapewnić, że będą one w dalszym ciągu brane pod uwagę. Decyzja o tym, komu zostaną przydzielone lokale mieszkalne zapadnie do końca marca tego roku.
  Nowy budynek będzie miał 26 komunalnych lokali mieszkalnych: siedemnaście 1-pokojowych i dziewięć 2-pokojowych. Inwestycja obejmuje także wykonanie ciągu komunikacji pieszej i kołowej, elementy małej architektury, budowę budynku rowerowni i osłony śmietnika oraz innych urządzeń budowlanych i przyłączy.

  Termin zakończenia budowy  przewiduje się na sierpień 2012 r. Koszt inwestycji to ponad 2,5 mln zł, z czego ponad pół miliona złotych to dotacja pozyskana przez gminę Strzegom ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie w ramach finansowego wsparcia na tworzenie lokali socjalnych, mieszkań chronionych oraz lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy nie stanowiących lokali socjalnych.

  na podst. informacji UM Strzegom

  Poprzedni artykułKoniec marzeń o reaktywacji linii Świdnica-Sobótka-Wrocław
  Następny artykułFurtka, rynny, rury…