Biblioteka Pedagogiczna ma się dobrze

  3

  Po przenosinach z Domu Nauczyciela, który został sprzedany prywatnemu inwestorowi, Biblioteka Pedagogiczna urzęduje w I LO przy ulicy Pionierów Ziemi Świdnickiej 30, w sali nr 009 na parterze. Jest już w pełni zorganizowana i czeka na czytelników.

  Jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-17.00. Informacje o bibliotece dostępne są na stronie internetowej www.dbp.wroc.pl/biblioteki/swidnica/ oraz na facebooku, gdzie zamieszczane są aktualne informacje.

  Placówka, będąca biblioteką o profilu naukowym ze względu na charakter zbiorów, jest Filią Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu. Od ponad 60 lat pełni funkcję centrum informacji edukacyjnej na terenie powiatu świdnickiego. Oferuje bogaty księgozbiór liczący ponad 35 000 pozycji ze wszystkich dziedzin wiedzy, a szczególnie z zakresu pedagogiki, psychologii i socjologii oraz 75 tytułów czasopism ogólnopedagogicznych, przedmiotowo-metodycznych, psychologicznych, literackich i bibliotekarskich.

  Katalog on-line dostępny jest na stronie www.dbp.wroc.pl lub na stronie biblioteki. Z usług świdnickiej placówki korzystają nauczyciele, studenci, a także inne osoby zainteresowane jej zbiorami. Od lutego 2012 mogą zapisywać się również uczniowie szkół średnich.

  W najbliższym czasie biblioteka uruchomi elektroniczną wypożyczalnię. W związku z tym Czytelnicy proszeni są o zwrot zaległych książek. Pracownicy biblioteki serdecznie zapraszają do korzystania z zasobów i usług placówki.

  [photospace]

  Poprzedni artykułW Świdnicy rusza szkoła dla… rodziców
  Następny artykułZwycięstwo w meczu pocieszenia