Zygmunt Worsa: „Od sukcesów aż nudno”

  37

  Nowa, alternatywna droga do Wrocławia, nowa siedziba Zespołu Szkół Specjalnych, hala sportowa przy Zespole Szkół Ekonomicznych, parkingi przed szpitalem i PCPR-em, termomodernizacja szkół –  inwestycje z 2011 wyliczał podczas spotkania noworocznego starosta świdnicki. Na zaproszenie Zygmunta Worsy odpowiedzieli przedstawiciele samorządów, szkół, służb mundurowych, duchowni trzech wyznań.

  Gospodarz podkreślał, że wiele działań byłoby niemożliwych, gdyby nie współpraca. W dziedzinie inwestycji – przede wszystkim z gminami i miastem Świdnica, w dziedzinie kultury – ze szkołami i parafiami. – W sumie powstały ważne dla mieszkańców inwestycje o wartości aż 130 milionów złotych, z czego gros to środki zewnętrzne. Od sukcesów aż nudno – podsumował starosta. Na pewno taki rok trudno będzie w najbliższych latach powtórzyć. Jak Zygmunt Worsa mówił podczas grudniowej sesji Rady Powiatu, nadszedł czas spłaty należności za dotychczasowe, wieloletnie inwestycje.

  Podczas spotkania w sali narad świdnickiego USC gwiazdą był chór Pryma Voce z III LO w Świdnicy, który na żywo zaśpiewał kolędy i utwory ze swojej ostatniej płyty „Hallelujah”. Słodki poczęstunek dla licznie zgromadzonych gości przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych oraz Zespołu Szkół nr 1.

  [photospace]

  Poprzedni artykułBędą głosować jeszcze raz
  Następny artykułOrkiestra serc zagra w Świdnicy [PROGRAM]