zDolny Ślązaczek z SP 315

  4

  Michał Spisak – uczeń klasy VI b w Szkole Podstawowej nr 315 w Świdnicy zdołał już przyzwyczaić wszystkich, że za co się nie weźmie – zawsze udaje mu się osiągnąć sukces!

  Tym razem Michał – jako jedyny spośród miejskich szkół podstawowych – zakwalifikował się do ścisłego finału IX Dolnośląskiego Konkursu Interdyscyplinarnego „zDolny Ślązaczek”. Najpierw – w listopadzie – spośród 666 uczestników etapu powiatowego, Michał zakwalifikował się do finału wraz z najlepszymi 86 uczniami szkół podstawowych Dolnego Śląska. Warunkiem było uzyskanie co najmniej 32 punktów. 20 stycznia 2012 r. Komisja Konkursowa ogłosiła listę 47 osób, które zakwalifikowały się do II etapu finału. Teraz wszystkich – w tym i Michała – czeka część ustna konkursu, która ma charakter indywidualnej prezentacji ucznia na temat przez niego wybrany. Jest o co powalczyć – tytuł Laureata zwalnia z obowiązku przystąpienia do sprawdzianu zewnętrznego, jaki piszą wszyscy szóstoklasiści każdego roku w kwietniu.

  Michał ze swoją szeroką wiedzą ogólną, a także ciekawością świata, świetnie wpisuje się w założenia konkursu Jak bowiem wskazuje regulamin, uczestnik musi wykazać się umiejętnościami  interdyscyplinarnymi wykraczającymi poza podstawowe wymagania dla każdego z przedmiotów szkolnych. Zakres wiedzy i umiejętności opiera się na zdolności integrowania wiedzy uzyskanej z różnych źródeł, jej selekcjonowania i porządkowania, a przede wszystkim – prezentowania własnych zainteresowań i dokonań.

  SP 315

  Poprzedni artykułPark: Wandale dyktują warunki? [VIDEO]
  Następny artykułPolicyjny weekend w liczbach