Zatrzymany z marihuaną

  82

  Do 3 lat pozbawienia wolności może grozić 19 – letniemu mieszkańcowi Świdnicy za posiadanie 140 porcji marihuany.

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali do kontroli drogowej forda, którym kierował 19 – letni mieszkaniec Świdnicy. W samochodzie znaleźli zielony susz. Jak się okazało po przeprowadzeniu badań na testerze narkotykowym, była to marihuana. 140 porcji narkotyku zostało zabezpieczone przez policyjnych techników. Od kierowcy pobrano krew do badań na zawartość narkotyków. Młody mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

  To nie jedyne zatrzymanie z narkotykami. W ciągu dwóch ostatnich dni policjanci na terenie powiatu świdnickiego zatrzymali 7 osób, u których znaleźli środki odurzające. Policjanci zabezpieczyli 80 porcji marihuany oraz 5 porcji amfetaminy. Zatrzymani to osoby w wieku od 19 do 35 lat. Wszyscy zostali osadzeni do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

  Art. 62. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii

  1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe,  podlega karze pozbawienia wolności do lat
  2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 8.
  3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

  Katarzyna Czepil/oficer prasowy KPP w Świdnicy

  Poprzedni artykuł546 interwencji w ciągu 24 godzin
  Następny artykułZarobili rekordowo