Wymyśl nazwę, wygraj nagrodę

  15

  Większość ze schronisk młodzieżowych posiada swą nazwę własną np. Szarotka, Samotnia, Oleandry, Świteź. SSM w Lubachowie jako najmłodsza gminna placówka oświatowo-wychowawcza, także chciałoby poszczycić się nazwą, o którą bardzo często pytają goszczący u nas turyści. Dlatego też dyrektor Szkolnego Schronisko Młodzieżowe ogłasza dwu etapowy konkurs na nadanie nazwy własnej dla obiektu w Lubachowie.

  I etap konkursu, który rozpoczyna się 1 lutego, adresowany jest  do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych  z terenu gminy Świdnica. 6 osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunem opracowuje proponowaną przez siebie nazwę  dla schroniska wraz z uzasadnieniem   oraz propozycją  znaku graficznego powiązanego z proponowaną nazwą. Każda grupa może zaproponować maksymalnie 3 nazwy. Nazwa schroniska  powinna być związana z jednym z następujących kryteriów:

  a/ położeniem terytorialnym schroniska  i lokalnymi atrakcjami  turystycznymi (np. : Góry Sowie,  jezioro Bystrzyckie, rzeka Bystrzyca);

  b/ lokalnymi atrakcjami  turystycznymi (np. : Zapora Wodna, Sztolnie, Zamek Grodno);

  c/ występującymi na terenie Lubachowa (Nadleśnictwo  Złoty Las) gatunkami roślin i zwierząt (np.:  paproć zwyczajna, nietoperz, paź królowej);

  d/ terminami związanymi z ekologią i edukacją ekologiczną  (np.:  alternatywne źródła energii, segregacja odpadów).

  Etap ten będzie trwał do 30 kwietnia 2012 roku, a następnie komisja konkursowa wybiera  5 propozycji  nazw,  które przechodzą  do II etapu konkursu. W II etapie konkursu mogą głosować goście SSM za pomocą ankiety z 5 propozycjami nazwy, oraz internauci wypełniając ankietę, która będzie zamieszczona na stronie internetowej schroniska oraz Urzędu Gminy Świdnica. Głosowanie będzie trwało od 15 maja do 30 października 2012 roku.

  Dla uczestników, których propozycje nazwy zostaną zakwalifikowane do II etapu konkursu czekają nagrody wyróżnienia, a dla zwycięskiej drużyny przewidziana jest nagroda główna w formie  2 dniowego pobytu w schronisku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 15 listopada.

  Janusz Waligóra

  rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica

  Poprzedni artykułNadchodzą mrozy, nie bądź obojętny
  Następny artykułSwidnica24.pl poszukuje pracownika