Trybunalska ruszyła

  25

  Czy nareszcie zniknie „dziura” przy ulicy Trybunalskiej? – Trwają prace przygotowawcze do inwestycji – tłumaczy obecność ciężkiego sprzętu budowlanego Antoni Wis. Na rogu ulic Trybunalskiej i Spółdzielczej powstanie mieszkalno-usługowa kamienica. Prawdopodobnie będzie gotowa w tym roku.

  Otoczony płotem plac straszy od wielu lat. W 1996 roku prawie 1000 m2 kupiło PZU Życie i rozpoczęło budowę nowej siedziby, ale plany skończyły się na wysokości parteru. Od  2008 roku właścicielem  gruntu jest spółka Vis&Vis. W 2009 nowy inwestor rozebrał pozostałości po biurowcu PZU. Do prac wrócił właśnie teraz. W tym miejscu powstanie kamienica o wysokości trzech pięter plus parter. Ostatnie ma być przeznaczone na mieszkania, dwa na lokale usługowe, na parterze będzie sklep. Mają się pojawić także dodatkowe miejsca parkingowe.

  Ta budowa pociągnie za sobą kolejne zmiany. – Mamy nadzieję, że właściciele tej i drugiej (przy ulicy Spółdzielczej) inwestycji wykonają podziemne instalacje, co z kolei pozwoli wspólnymi siłami przebudować nawierzchnię ulicy i chodniki do skrzyżowania z ulicą 8 Maja – zapowiada Maciej Gleba, dyrektor departamentu komunikacji w Urzędzie Miejskim. – Chcemy wykorzystać, do tego celu, tak jak w całym ścisłym centrum, kamienne kostki i płyty. Myślę, że realizacja byłaby możliwa albo pod koniec tego roku, albo w 2013.

  asz

  Poprzedni artykułJak zdobyć klienta – Akademia Biznesu odc. 8 [VIDEO]
  Następny artykułPolonia Świdnica rozpoczęła przygotowania