To ostatnia kadencja

  8

  Edward Szywała w środę, 11 stycznia po raz ostatni przewodniczył obradom zarządu Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich. W przyszłym tygodniu odbędzie się walne zgromadzenie, na którym pałeczkę szefa SPiKŚ przejmie Jacek Domejko. Przez ostatni rok pełnił on funkcję prezesa-elekta.

  Na zdjęciu od lewej: Leszek Mazurek, Marian Sworobowicz, Edward Szywała, Jacek Domejko, Jerzy Skonieczny, Leszek Jarząbek

  Od 2008 roku zarząd pracował w składzie: Edward Szywała (prezes), Jerzy Lepak (wiceprezes), Janusz Szostak (sekretarz), Marian Sworobowicz (skarbnik), Jacek Domejko, Leszek Mazurek i Radosław Nowicki. Funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej pełnił Jerzy Skonieczny, zaś pracami Sądu Honorowego kierował Bogusław Solima. – Każdy pracę w zarządzie traktował bardzo poważnie, z zaangażowaniem. Wyrobiliśmy sobie solidną markę, udało się nam z bardzo dobrym efektem zrealizować kilka dobrych pomysłów i mam nadzieję, że te tradycje będą kontynuowane – podsumowywał Edward Szywała. Za udaną, dwuletnią pracę członkowie Zarządu obecni na spotkaniu podziękowali symbolicznym kwiatem i drobnym upominkiem.– Dziękujemy za wszystkie bardzo konstruktywne spotkania, które wspólnie odbyliśmy – mówił Jacek Domejko. Leszek Mazurek podkreślił, że to właśnie pod przewodnictwem Edwarda Szywały odbyły się obchody 20-lecia SPiKŚ. – Było to ogromne wydarzenie, w które włączyliśmy niemal wszystkich, a które bardzo nas zintegrowało. Udało się pokonać wszystkie trudności i udało się znakomicie. Za to też ci Edward bardo dziękujemy. Jubileusz był promocją Stowarzyszenia i promocją miasta. Będziemy go wspominać długie lata – podkreślał Leszek Mazurek. Edward Szywała, choć nie będzie – jak zapowiada – członkiem przyszłego zarządu, nie zamierza nie pracować na rzecz SPiKŚ. Chce m.in. nadal zajmować się organizacją Świdnickiego Forum Gospodarczego.

  ***

  Podczas 21 lat istnienia SPiKŚ Edward Szywała pełnił funkcję prezesa przez 12 lat. Decyzją Stowarzyszenia posiada tytuł Prezesa Honorowego. Jest inicjatorem i współzałożycielem SPiKŚ, a także pomysłodawcą Statuetki Przedsiębiorczości, Nagrody Wiecznego Pióra, Diamentów Wolności i wielu innych inicjatyw. Koledzy cenią go przede wszystkim za organizację spotkań z osobistościami życia politycznego, gospodarczego i kulturalnego, które od lat konsekwentnie prowadzi.

  Beata Moskal-Słaniewska

  rzecznik SPiKŚ

  Poprzedni artykułNordic walking po świdnicku [FOTO]
  Następny artykułWszystko o feriach