Spacer z kijkami

  3

  W najbliższą sobotę  na świdnickim skate parku już po raz drugi spotkają się miłośnicy nordic walking. O godzinie 11:00 rozpocznie się spacer pod opieką instruktora. – Bardzo się cieszymy, że nasz pomysł spotkał się z dobrym przyjęciem. Na pierwszych zajęciach było kilkanaście osób, liczymy, że z czasem grupa będzie rosła a Nordic Walking okaże się dla wielu ciekawą formą spędzania czasu w sposób aktywny – mówi Edmund Frączak dyrektor OSiR-u.

  W pierwszych zajęciach wzięła udział grupa 13 osób, głównie świdniczanek, co nie oznacza, że to sport tylko dla kobiet. Uprawiają go wszyscy, bez względu na wiek i płeć, traktując ten sport jako doskonałą formę na aktywność fizyczną, a także możliwość spędzenia wspólnego czasu ze znajomymi. Mówiąc o nordic walking, nie można pominąć aspektu zdrowotnego. Wedle lekarzy sportowych Nordic Walking ćwiczy i rozwija 90 % systemu mięśniowego, a chodzenie z kijami mimo, że czasem jeszcze budzi zdziwienie, jest o 40 % bardziej efektywne niż spacer bez kijów. To też na pewno bardzo dobry sposób dla osób, które chcą poprawić swoją sylwetkę. W chodzeniu z kijami zużywamy więcej kalorii. Nordic Walking jest także sportem bardziej dostępnym niż np. bieganie, bo nie występuje w nim tzw. przeciążenie  – uprawiać go mogą więc osoby z problemami ortopedycznymi, a także osoby z otyłością i nadwagą.

  Spotkania osób, które są zainteresowane nordic walking odbywają się cyklicznie co sobotę o godz. 11.00 na świdnickim skateparku przy ulicy Polna Droga. Najbliższe odbędzie się 21.01.2011

  Poprzedni artykułBal w bibliotece [FOTO]
  Następny artykułOfiara pożaru nie żyje