Rozdajemy bilety na koncert Wierzcholskiego

  5

  Dla Czytelników Swidnica24.pl mamy do rozdania dwa bilety na sobotni koncert Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa. Wystarczy wysłać na adres [email protected] e-mail w temacie wpisać koncert, podać swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu. Na listy czekamy do piątku do godziny 14:00.

  Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa zagrają w Świdnicy. Koncert zaplanowano na 14 stycznia w Klubie Bolko.

  Siedemnaście wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujace gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B. King (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989) . Kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie a nawet w Zimbabwe! Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie ćwierćwiecza działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.

  Nocna Zmiana Bluesa to już klasyka! Świadczą o tym m.in. hasła w encyklopediach muzycznych, CD z serii „Złota kolekcja” wydawnictwa EMI Poland czy niedawny występ w popularnym programie „Szansa na sukces” w TVP. Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest dziennikarzem radiowym i prasowym, organizatore festiwali bluesowych a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”! Swe charakterystyczne brzmienie Nocna Zmiana Bluesa zawdzięcza nietypowemu (jak na grupę o charakterze bluesowym) instrumentarium. Wszyscy muzycy używają wzmacniaczy, lecz grają wyłącznie na instrumentach akustycznych.

  Bilety w cenie 25 złotych do nabycia w kasie Świdnickiego Ośrodka Kultury w Świdnicy lub przed koncertem  w cenie 30 złotych.

  Poprzedni artykułŚledź nas na twitterze
  Następny artykułJeden dzień z … [VIDEO]