Od Kalmana do kankana

  0

  Świdnicki Ośrodek Kultury przygotował dla melomanów podróż w czasie przy operetkowych karnawałowych przebojach. Od Kalmana do kankana  to dwugodzinna „uczta” wypełniona przebojami z operetek “Baron cygański”, “Wiedeńska krew” i “Zemsta Nietoperza” Johanna Straussa, “Księżniczka czardasza” i “Hrabina Marica” Emmericha Kalmana, “Wesoła wdówka”, “Cygańska miłość” i “Giuditta” Franciszka Lehara, “Wiktoria i jej huzar” Paula Abrahama i in.  oraz najbardziej znanymi tańcami świata.

  Utwory wykonają znakomici soliści śpiewacy, występujący w USA, Australii i całej Europie:
  Dorota Ujda-Jankiewicz (sopran),
  Wiesława Wawrzyniak (sopran),
  Andrzej Jankiewicz (tenor),
  Mirosław Owczarek (baryton).

  Znakomita solistka baletu – Marta Kulikowska de Nałęcz, brawurowo wykona pełne temperamentu i lekkości tańce, m.in.: tango, kankan, czardasz, polka tricz-tracz, walc i in.

  Śpiewacy są bardzo dobrze znani świdnickiej publiczności, m. in. z koncertu GALA MUSICALU I OPERETKI, który w styczniu 2011r., był znakomicie przyjęty przez zgromadzonych  na koncercie gości. Widowisko, odbywające się w scenerii wiedeńskich pałacowych sal i ogrodów, wypełni nie tylko piękna muzyka, ale także kilkadziesiąt barwnych, stylowych kostiumów. To wszystko przeniesie publiczność w zaczarowany świat Operetki Wiedeńskiej.

  Bilet na ten koncert może być znakomitym prezentem dla babci i dziadka w dniu ich święta. Cena biletu – 25 złotych.
  Zapraszamy do Teatru Miejskiego w Świdnicy – Rynek 43  w niedzielę 22 stycznia o godz. 17:00.