Noworoczny Imprezownik

  4

  Chciałabym po pierwsze primo powitać wszystkich serdecznie w nowym, miejmy nadzieję, lepszym roku, a po drugie primo chciałam oficjalnie oświadczyć, że w dzisiaj rozpoczyna się jeden z lepszych okresów w ciągu całego roku. Okres, miałam napisać zimowych, lecz zimy ewidentnie brak, balów, maskarad, przebieranek, pochodów i zabaw maści wszelakiej. Karnawał, jak się domyśliliście, bo właśnie o nim  mowa, oficjalnie rozpoczyna się dziś tj. 6 stycznia w święto Trzech Króli i trwa aż do Środy Popielcowej, która z kolei jest zapowiedzią Wielkiego Postu i oczekiwania na Wielkanoc. Biorąc pod uwagę, że w tym roku Wielkanoc wypada na początku kwietnia, mamy całe 3 miesiące, by się porządnie wyszaleć. Ba! Mało tego, za każdym razem będziecie mieli  usprawiedliwioną i pokrywającą się z prawdą wymówkę, by się zabawić. „Wychodzę, jest karnawał!” i koniec, bez gadania.

  Foto Wikipedia

  Spoglądając na rozkład wydarzeń kulturalno – towarzyskich w Świdnicy, jestem lekko rozczarowana. Początek roku, karnawał, a tu cicho, głucho i szaro. Zdecydowanie nie podoba mi się ten stan. Tym bardziej, że za dni kilka świętowała będę kolejną „wiosnę” życia, a tu nie ma co ze sobą począć. Jak znam siebie i życie, pewnie wyląduję z przyjaciółmi w jednym z wrocławskich klubów lub zorganizujemy meeting  przy Sing Starze, ale przecież (pisałam w „Sylwestrowniku”) nieważne gdzie i jak. Ważne z kim!  Ja tu gadu, gadu a przydałoby się wykrzesać z „tego” miasta odrobinę szaleństwa. Zerknijmy zatem razem, co będzie się działo w Świdnicy podczas nadchodzącego weekendu.

  ***

  Nazwa: „Romanse i Papierosy” | Spektakl Teatralny

  Miejsce: Świdnica, Rynek 43, Sala Teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury

  Data i godzina: 07 stycznia 2012, godz: 19:00

  Cena: 8 zł

  Po niezwykle udanej i entuzjastycznie przyjętej premierze „Romansów i Papierosów” w reż. Juliusza Chrząstowskiego, przyszedł czas na zaprezentowanie spektaklu szerszemu gronu. Już w najbliższą sobotę, 7 stycznia odbędzie się kolejna odsłona sztuki, komedii w charakterze nieco musicalowym okraszonej elementami kryminału ze słodko-gorzkawym zakończeniem.

  ***

  Nazwa: „12/11. Rok w obiektywie” | Wernisaż fotograficzny

  Miejsce: Świdnica, ul. Franciszkańska 18, Miejska Biblioteka Publiczna

  Data i godzina: 5 stycznia – 31 stycznia, Hol MBP

  Wstęp wolny

  Bardzo gorąco zapraszam do obejrzenia wystawy prac fotograficznych jednego z bardziej znanych cenionych i bez wątpienia lubianych świdnickich fotografów – Tomasza Pietrzyka. To już po raz trzeci zebrał fotograficzny zapis roku w Świdnicy.To 36 czarno-białych fotografii, które autor uznał za najciekawsze i warte szczególnej uwagi. Można je oglądać do końca miesiąca (31 stycznia). Moją ulubioną fotografią jest zdjęcie – „orzeł” przedstawiające byłego już dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, Bogusława Wojskowicza na tle polskiego godła. Zachęcam do oglądania!

  ***

  Nazwa: XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Gramy z Pompą!”

  Miejsce: Świdnica, Rynek

  Data i godzina: start godz: 12:00 – koniec 20:20

  Komenda Hufca ZHP w Świdnicy po raz piąty jest organizatorem Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2012.

  SCENA W RYNKU
  12.00 – 18.30 – pokazy Capoeiry, grupy Enter Magic, nauka Zumby oraz Spinning Show w wykonaniu instruktorów z Centrum Fitness Body Art, sztuki walki i samoobrony – prezentacja uczniów z Zespołu Szkół nr 3. Występy zespołów muzycznych: „Sonny Blues”, „Tantua”, „Zakaz Wjazdu”, licytacja przedmiotów.

  18.20 – 19.00 – finał licytacji

  19.00 – 20.00 – występ gwiazdy wieczoru – zespołu „ABBA COVER”

  20.00 – „Światełko do nieba” – pokaz sztucznych ogni przygotowany przez „Armagedon”

  20.20 – pokaz żonglerki pojami w wykonaniu Glingal Fireshow

  RYNEK – równolegle z występami scenicznymi 12.00-15.00 – JARMARK RODZINNY

  Atrakcje dodatkowe:
  – prezentacja auta rajdowego Rafała Fiołka i Tomasza Hupały oraz Piotr Betlej i jego motocykl z legendarnego wyścigu na wyspie Man,
  – przejażdżki quadem z Cezarym Chrobotem – Moto Świdnica Racing Team
  – motocykle Rider FG Świdnica,
  – animacje dla dzieci przygotowane przez Centrum Twórczej Zabawy Ale Heca,
  – Planetarium BAJKONUR – w holu teatru,
  – pokazy sprzętu Chrześcijańskiej Formacji ASG Drużyna Braci.
  – harcerski jarmark różności – ciasta domowego wypieku i gorąca czekolada, loteria fantowa i inne atrakcje dla dzieci i dorosłych,
  – grochówka i gorące napoje,
  – pokazy OSP, grupy Fenix i Państwowej Straży Pożarnej,
  – policyjny komisarz Lew.

  Tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przebiegać będzie pod hasłem „Gramy z Pompą!”, które wzięło się nie bez powodu. Zysk ze zbiórki przeznaczony będzie bowiem na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet w ciąży cierpiących na cukrzycę. Cel niezwykle szczytny! Wesprzyjcie „serduszka”!

  Pozdrawiam „serduszkowo”

  B-Day Girl Maja