Nie mam mocnych na Jastrzębia

  2

  Wojciech Jastrząb, mistrz Świdnicy strongman ponownie udowodnił swoją wyższość nad innymi zawodnikami. W otwartych mistrzostwach Świdnicy w wyciskaniu sztangi leżąc zdeklasował rywali.

  W sobotę, 28 stycznia o godzinie 11:00 do rywalizacji przystąpiło 17 siłaczy w trzech kategoriach. W kategorii 16 – 20 lat zwyciężył  Zachariasz Kopacki, który sztangę ważącą 40 kilogramów wycisnął 45 razy. Drugi był Mateusz Modrzejewski jego wynik 43, trzeci miejsce przypadło Adamowi Kutule 25 wyciśnięć.

  Kategorię 21 -40 lat zdominował Wojciech Jastrząb. Sztanga ważąca 60 kilogramów 73 razy powędrowała do góry. Dwóch siłaczy zaliczyło 52 wyciśnięcia, a byli to Arkadiusz Jakubik i Marcin Modrzejewski. W tym przypadku zdecydowała waga zawodników. Lżejszy był Jakubik i to jemu przypadło drugie miejsce w zawodach. W kategorii powyżej 40 lat rywalizowało ze sobą trzech zawodników. Najlepszym okazał się Zbigniew Miciuła, który sztangę ważącą 60 kg wycisnął 42 razy. Drugi z wynikiem 37 był Edmund Frączak, na co dzień dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, na  najniższym stopniu podium stanął Wojciech Borowski, wynik 35.

  Zawody zostały rozegrane w ramach Grand Prix KS Tytan Świdnica 2012.

  [photospace]

  Poprzedni artykułNowi dzielnicowi
  Następny artykułHorror z happy endem