Manifestacje w regionie przeciw ACTA

  35

  Wałbrzych i Wrocław – to dwa miasta na Dolnym Śląsku, w których dzisiaj po południu zostaną zorganizowane manifestacje przeciw ACTA. Wałbrzyska rozpocznie się o 17.00 na Rynku. – Przejdziemy ulicą Gdańską, a następnie placem Magistrackim, ulicami Dmowskiego i Sienkiewicza – zapowiadają organizatorzy akcji z Ruchu Palikota. We Wrocławiu początek manifestacji o 18.00 przed Urzędem Wojewódzkim.O ewentualnych protestach w Świdnicy nie ma informacji.

  Umowa handlowa dotycząca zwalczania obrotu podrobionymi towarami od kilku dni wywołuje w Polsce sporo kontrowersji ze względu na zapisy dotyczące ochrony własności intelektualnej. Internauci obawiają się, że dokument ograniczy ich prawa obywatelskie i swobodę w internecie – czytamy na portalu polskieradio.pl. Dziś grupa posłów z komisji innowacyjności i nowoczesnych technologii zajmie się przygotowaniem projektu dezyderatu z apelem do rządu o odłożenie podpisania porozumienia ACTA.Polska podpisze jutro ACTA. Premier Donald Tusk upoważnił polską ambasador w Tokio do podpisania tego dokumentu.

  Treść ACTA znajdziesz Tu: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/522479,To-dlatego-zaatakowano-rzad-Czytaj-TRESC-UMOWY-ACTA

  Poprzedni artykułSwidnica24.pl poszukuje pracownika
  Następny artykułKonkurs fotograficzny: Młody człowiek w dzisiejszym świecie