Jacek Domejko prezesem

  10

  Przez kolejne dwa lata prezesem Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich będzie Jacek Domejko. Choć decyzja zapadła ponad rok temu, to 18 stycznia Domejko oficjalnie zajął fotel prezesa.

  Na zdjęciu Jacek Domejko

  Edward Szywała bardzo wysoko ustawił poprzeczkę, łatwo więc nie będzie. Na pewno wyparowaliśmy wspólnie pewien nienaruszony fundament, na który składają się tradycje wypracowane przez lata, imprezy, które a stałe wpisały się w kalendarz SPiKŚ. Ale czasy się zmieniają, przynoszą nowe wyzwania, będziemy zatem starali się im sprostać, licząc na pomoc i wsparcie doświadczonych kolegów – mówił Jacek Domejko, nowy prezes, a na co dzień dyrektor Szpitala „Latawiec”.

  Funkcję wiceprezesa pełnić będzie Leszek Mazurek, który jest członkiem Stowarzyszenia od 1991 roku, a w zarządzie pracował przez cztery ostatnie kadencje, zajmując się między innymi organizacją stowarzyszeniowych imprez. Mazurek i Domejko to jedyne osoby ze „starego” zarządu, które pracować będą także w obecnej kadencji.

  – Naszym założeniem było, by zaangażować młodszych kolegów, by wykorzystać ich pomysły, zapał i nowe spojrzenie. Będziemy kontynuować to, co sprawdziło się w naszej działalności, ale chcemy wprowadzać nowe elementy, zgodne z tym, czego oczekują nasi koledzy – wyjaśnia Leszek Mazurek.

  W skład nowego zarządu SPiKŚ weszli: Marek Kowalski, Zbigniew Wysoczański, Piotr Kunicki i Krzysztof Płomiński. Podział obowiązków pomiędzy poszczególnych członków nastąpi na pierwszym posiedzeniu, które zaplanowano na 6 lutego.

  oprac tepe

  Poprzedni artykułNielegalna manufaktura tytoniu
  Następny artykułZawodnicy Stragony szkolą się